joomla templates top joomla templates template joomla

Czy wiesz, że... Codziennie możesz uratować jedną duszę czyśćcową! Oczywiście nie samodzielnie, ale dzięki łasce Bożej danej Kościołowi w formie odpustu, czyli darowania kar za grzechy.

„Maryjo, ukryj nas w swoim łonie, w sercu Jezusa, pod osłoną Ducha Świętego, w ręku Boga Ojca”. Modlimy się często tym wezwaniem w naszej wspólnocie, bo jest na wskroś Maryjne -  jednoczy nas z Bogiem Trójjedynym.

Kochani czytelnicy! Jest to dla mnie wielka radość, że publikujemy pierwszy numer katolickiego kwartalnika „Czas Maryi” wydawanego przez Fundację Guadalupe. Chcielibyśmy poprzez to dzieło przybliżyć Was wszystkich do Niepokalanego Serca Naszej Matki.

Żyjemy bez wątpienia w czasach szczególnych, w których wydaje się, że apokaliptyczny smok ma pełnię władzy. W czasach szczególnych wydarzeń i znaków, w których zbawienie jest narażone z powodu panoszącego się zła, w których Matka Boża coraz bardziej nie waha się pokazać okropności piekła, demonów i dusz, które w nim cierpią.

Każdy z nas chce mieć dobre relacje z innymi. Tak jesteśmy stworzeni, że nie możemy żyć bez innych ludzi. Jakość naszych relacji ma bardzo duże znaczenie dla tego, czy jesteśmy szczęśliwi, czy nie. A przecież każdy z nas chce być szczęśliwy. Jak więc budować dobre relacje z innymi? Tak jak Jezus i Maryja. Właściwie tyle wystarczy. Przyjrzyjmy się więc temu jak Oni budowali swoje relacje.

Czy zastanawiałeś się, z czego możesz zrezygnować, by być bliżej Jezusa? Jest ktoś, kto znalazł doskonałą odpowiedź na to pytanie.

Tradycja Kościoła zawsze nauczała, że życie powinno być otoczone opieką i powinno się je pielęgnować, tak na początku, jak i w różnych okresach rozwoju.

„Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim”. Razem z Maryją możemy powtarzać zawsze te słowa, szczególnie w chwilach, gdy dostrzegamy Boże prowadzenie, łaski i opiekę. Przecież działa w nas i przez nas Duch Święty, którego Jezus nazywa Parakletem, tzn. Pocieszycielem i mówi, że „gdy Duch Święty zstąpi na nas otrzymamy Jego moc”. To właśnie Jego moc i łaska uzdalniają nas do dokonywania naprawdę wielkich dzieł Bożych. O takich właśnie chciałbym Wam dzisiaj opowiedzieć...

Wspólnota Guadalupe zawierzona jest Matce Bożej. Poprzez wszystkie nasze działania, dzieląc się naszymi talentami, chcemy prowadzić siebie i innych do Boga, przez Niepokalaną.

Mam na imię Krzysiek. Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym mężem i chcę Wam opowiedzieć o mojej drodze powołania do małżeństwa i w tym kontekście o moim doświadczeniu czystości.

Święty Jan Bosko powiedział:  Dajcie mi młodego człowieka czystego, a ja wam dam świętego. Jest to odpowiedź na to, dlaczego szatanowi zależy, by w naszych czasach panował taki sprzeciw wobec tej cnoty.

Jest rok 1917. W Fatimie przychodzi do świata Maryja. Jej zadaniem jest uratować świat przed grożącą mu katastrofą. Prawdziwi znawcy tematu dodają: tą katastrofą jest czarna wieczność – potępienie, stałe zameldowanie w piekle, cierpienie przez wieczność.

Sentencja ta przez wieki określała Polskę jako zawsze wierną - Polonia semper fidelis. Wierną Bogu, Kościołowi i wierze katolickiej. Niewielu jednak wie, że po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego jest kraj, którego historia, podobnie jak dzieje Polski, naznaczona jest krwią i heroiczną walką o wierność Chrystusowi. Co więcej Meksyk i Polska nie są podobne jedynie przez swą historię, ale również, przez nadzwyczajne nabożeństwo i miłość do naszej ukochanej Matki - Maryi.

Kochani, już wiele razy opowiadałam historię powstania naszej Wspólnoty. Tym razem chciałabym ją przedstawić z perspektywy bardziej osobistej.

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl

stat4u