joomla templates top joomla templates template joomla

Kochani czytelnicy! Jest to dla mnie wielka radość, że publikujemy pierwszy numer katolickiego kwartalnika „Czas Maryi” wydawanego przez Fundację Guadalupe. Chcielibyśmy poprzez to dzieło przybliżyć Was wszystkich do Niepokalanego Serca Naszej Matki.


Żyjemy bez wątpienia w czasach szczególnych, w których wydaje się, że apokaliptyczny smok ma pełnię władzy. W czasach szczególnych wydarzeń i znaków, w których zbawienie jest narażone z powodu panoszącego się zła, w których Matka Boża coraz bardziej nie waha się pokazać okropności piekła, demonów i dusz, które w nim cierpią.


Każdy z nas chce mieć dobre relacje z innymi. Tak jesteśmy stworzeni, że nie możemy żyć bez innych ludzi. Jakość naszych relacji ma bardzo duże znaczenie dla tego, czy jesteśmy szczęśliwi, czy nie. A przecież każdy z nas chce być szczęśliwy. Jak więc budować dobre relacje z innymi? Tak jak Jezus i Maryja. Właściwie tyle wystarczy. Przyjrzyjmy się więc temu jak Oni budowali swoje relacje.


„Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim”. Razem z Maryją możemy powtarzać zawsze te słowa, szczególnie w chwilach, gdy dostrzegamy Boże prowadzenie, łaski i opiekę. Przecież działa w nas i przez nas Duch Święty, którego Jezus nazywa Parakletem, tzn. Pocieszycielem i mówi, że „gdy Duch Święty zstąpi na nas otrzymamy Jego moc”. To właśnie Jego moc i łaska uzdalniają nas do dokonywania naprawdę wielkich dzieł Bożych. O takich właśnie chciałbym Wam dzisiaj opowiedzieć...


Sentencja ta przez wieki określała Polskę jako zawsze wierną - Polonia semper fidelis. Wierną Bogu, Kościołowi i wierze katolickiej. Niewielu jednak wie, że po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego jest kraj, którego historia, podobnie jak dzieje Polski, naznaczona jest krwią i heroiczną walką o wierność Chrystusowi. Co więcej Meksyk i Polska nie są podobne jedynie przez swą historię, ale również, przez nadzwyczajne nabożeństwo i miłość do naszej ukochanej Matki - Maryi.

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl