joomla templates top joomla templates template joomla

Słowo Duszpasterza - nr 2/2018 - Rozradowana w Duchu Świętym

ks. Tomasz Makarewicz SAC. Opublikowano w Numer 2018/02 (3)

Wizerunki Matki Bożej z Guadalupe, Częstochowy i Pszowa.

 

Najświętsza Maryja Panna to postać, która jest przedstawiana na wielu wizerunkach, ikonach i cudownych obrazach. Z pewnością są takie, które ukazują Ją rozradowaną i uśmiechniętą, jak na przykład obraz czczony w Pszowie. Te najbardziej znane przez nas wizerunki prezentują Ją jednak w inny sposób.

 

Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej ukazuje twarz Maryi bardzo poważną, a nawet smutną, zaś na tilmie z Guadalupe odnajdujemy w Jej twarzy spokój, zamyślenie i pokorę Służebnicy Pańskiej.

 

Za każdym razem, kiedy spogląda się na oblicze Matki Bożej z jakiegokolwiek wizerunku, można powtórzyć słowa znanej pieśni: „Matko Boża z Wieczernika, w Duchu Świętym rozmodlona…”. Odzwierciedlają one Dziewicę z Nazaretu jako Tę, która stale otwiera się na działanie Ducha Świętego. A przecież On jest Pocieszycielem. I choć to doświadczenie nie zawsze łączy się z uśmiechem na twarzy, to przecież Jego obecność niesie ze sobą wiele radości. Maryja rozradowana w Duchu Świętym zachęca nas, aby szukać pełni darów i owoców Bożych, bo rozmodlenie, czyli przebywanie w Bożej obecności, owocuje radością.

 

Z błogosławieństwem.

 


Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl