joomla templates top joomla templates template joomla

Moda na Czystość

Agnieszka Krasucka. Opublikowano w Numer 2018/02 (3)

 

Chcę chwalić Boga całą sobą, to znaczy duszą i ciałem chcę żyć w czystości i podobać się Bogu. Pomaga mi w tym Maryja, najczystsza Oblubienica Ducha Świętego. Jak chwalić Pana duszą? Poprzez modlitwę, praktykowanie wiary i wypełnianie przykazań. A jak ciałem? Poprzez zachowanie czystości cielesnej oraz skromny ubiór, który wyraża szacunek do ciała, jakim mnie obdarzył Pan. Wiele osób wierzących zapomniało, by świadczyć o Bogu w ten sposób. Niestety często ludzie, zwłaszcza młodzi, obrażają Pana swym skąpym ubiorem. Nie dajmy się zwieść prądowi mody. Stwórzmy nową modę – MODĘ NA CZYSTOŚĆ.

 Agnieszka

 

 

„A czy sądzicie, że śpiewając różne modne piosenki, których ukrytą treścią jest jawna czy ukryta pod formą wiersza nieczystość, nie kalacie ust waszych? A czy sądzicie, że czytając, słuchając ze sceny czy kabaretu nieczystych żartów, nie ocieracie się o nieczystość: czy gdy znosicie «niewinne zdobywanie was w tańcu» w tańcu? Czy gdy ubieracie się tak, by wzbudzać nie-czyste pożądania swym strojem? Czy w tych i podobnych wypadkach nie pozwalacie pyłowi nie-czystości osiadać na waszej duszy? Nie wkładacie w to «siebie» – mówicie. Ale pamięć wasza notuje to wszystko i ani wiecie, jak w nieoczekiwanym momen-cie przekaże to waszej świadomości. Ja jestem w was, drodzy Moi. Czy będąc razem ze Mną, chcecie mieć pianę nieczystości świata?”. (Dialogi 2958-2959)

Jezus

 

W Bożych oczach jesteśmy piękni. Tylko Bogu mam odwagę pokazać i oddać wszystko. To co mam w sercu staram się uzewnętrzniać przez czyny, słowa, gęsty, a od paru lat także poprzez skromny, a jednocześnie piękny i radosny strój. Spotykając ludzi, szczególnie obcych, chcę poznawać słuchając ich, patrząc w ich oczy i odczytywać w nich, to czego nie potrafią wyrazić słowami. I tak także pragnę być odbierana. "Krzyczące ciało" odwraca uwagę od wnętrza człowieka, a wręcz odrzuca i pozostawia nikłe wspomnienie tego co tylko zewnętrzne. Skromność w ubiorze jest odbiciem piękna w sercu.

Ania

 

 

 

Przyznam, że do niedawna jeszcze nie przywiązywałam specjalnej wagi do tematu czystości ubioru. Czystość kojarzyła mi się raczej ze wstrzemięźliwością wobec miłości fizycznej oraz wiernością w tym zakresie. Teraz dostrzegam jej złożoność: to że dotyczy wielu sfer życia człowieka - czystość myśli, spojrzenia, mowy, tego co słuchamy, czy właśnie stroju. Wcześniej nie raziły mnie zbytnio odsłonięte ciała. Mam wrażenie, że nagość obecnie tak spowszedniała i tak nam się "opatrzyła", że można wpaść w pułapkę zobojętnienia na nią. Aktualnie, gdy widzę nieskromnie ubraną - szczególnie młodą - dziewczynę, jest mi zwyczajnie przykro, że w taki sposób stara się zwrócić na siebie uwagę. Bardzo doceniam wartość czystości, staram się nie być powodem do wywoływania nieczystych, dwuznacznych skojarzeń. Ważne jest także unikanie okazji do oglądania czy słuchania rzeczy nieczystych. Życie w czystości przynosi prawdziwą wolność - wówczas nasz umysł i czyny stają się pełne radości i pokoju.

Monika

 

Skromność w ubiorze jest piękna! To właśnie ona pokazuje naszą kobiecość. Nie pozwólmy, aby szatan, który kryje się w wyzywających ubraniach, odebrał nam naszą czystość. Niech Maryja będzie dla nas przykładem, niech Ona będzie naszą stylistką mody.

Gabrysia

 

Czystość jest jedną z najlepszych dróg w dążeniu do świętości, dlatego też jest szczególnie wyśmiewana. Ludzie często wchodzą w nieczystość – by nie zostać wyśmiani. Tylko Jezus Chrystus daje prawdziwą wolność, którą można doświadczyć w czystości serca.

Gabrysia

 

 

 

 

 

Dlaczego czystość? Bo moje ciało jest świątynią Ducha Świętego. Nie przystoi, żeby mieszkanie Boga było dla kogokolwiek zachętą do grzechu. W moim ciele mam chwalić Boga i być dla Niego. (por. 1 Kor 6, 12-20)

Marysia

 

 

 

 

 

 

Wskazówki praktyczne

1. Zadbaj o piękno Twojej duszy, pamiętaj o comiesięcznej spowiedzi oraz codziennej modlitwie!

2. Ubieraj się tak, by nie uwodzić ciałem, ale by przy-ciągać pięknem Twojej duszy. Pomoże Ci w tym pytanie: „Czy tak ubrałaby się lub postąpiła Maryja, gdyby żyła w naszych czasach?”.

3. Często nakładaj spódnice lub sukienki do kolan lub za kolana – to najbardziej kobiecy strój. Nie odsłaniaj ud.

4. Unikaj dużych dekoltów, zakrywaj ramiona.

5. Staraj się splatać włosy.

6. Nie wkładaj rzeczy prześwitujących lub zbyt obcisłych.

7. Odróżniaj ubiór świąteczny od codziennego. Niedzielna Msza Święta jest najważniejszym wydarzeniem w trakcie tygodnia, dlatego pamiętaj, by uczcić to także poprzez ubiór.

8. Nie maluj paznokci i ust na czerwono.

9. Zadbaj o czystość Twojego umysłu (np. nie oglądaj scen erotycznych w filmach).

10. Pamiętaj, że Pan Bóg cudownie Cię stworzył i godne podziwu są Jego dzieła (por. Ps 139)!

 

 

 

 

„Kłamliwy wdzięk i marne jest piękno: chwalić należy niewiastę, co boi się Pana” (Prz 31, 30)

 

 

„I jeszcze jedno chcę wam, córeczki ukochane, powiedzieć. Znam wasze serca i wiem, że w intencji nie grzeszycie, ale zarzućcie tę wstrętną pieczęć szatana – nieczystości – czerwoną farbę na waszych ustach, twarzy, paznokciach. Toć przecież najgrubszy, odrazę budzący sygnał mówiący: chcę grzeszyć! To od wieków symbol jawnogrzesznic światowych. Nie chcę go widzieć u tych, które mają być czystymi dziećmi Boga, czystymi Czystością Samą”. (Dialogi 1918)

Jezus

 

 

 


Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl