joomla templates top joomla templates template joomla

Słowo Duszpasterza - nr 3/2019 - Dobra Matka

ks. Łukasz Sidor. Opublikowano w Numer 2019/03 (7)

Zdjęcie na okładce i tutaj przedstawia figurę Matki Bożej Łaskawej z Tihaliny w Bośni i Hercegowinie.

 

Maryja z Guadalupe w czasie objawień na górze Tepeyac w Meksyku w 1531 r. powiedziała do Juana Diego: „Jestem waszą litościwą Matką, Matką wszystkich ludzi, którzy mnie kochają, którzy do mnie wołają, którzy swą ufność we mnie pokładają. Chcę usłyszeć wasz płacz i wasze troski, aby wam ulżyć i wybawić was z waszych cierpień i potrzeb”.

 

Maryja jest naszą Matką – Dobrą Matką! Co to dla nas znaczy? Przede wszystkim to, że chce Ona szczęścia swoich dzieci. Maryja pragnie, abyśmy byli błogosławieni nie tylko tu na ziemi, ale przede wszystkim w wieczności. Dlatego Matka Boża pomaga nam wzrastać w łasce Bożej, wzrastać w wierze, stawać się lepszymi. Ona Sama daje tego wzór – swym życiem ukazuje konkretną drogę. Jako Matka też zaprasza nas do duchowej walki, do tego, by wiele od siebie wymagać, aby stawać się człowiekiem wolnym od zła. Towarzyszy nam w tej drodze i daje pomoc, wsparcie, przekazując różne narzędzia wspomagające w tym zmaganiu.

W tym kwartalniku można więc odnaleźć artykuły, które opisują to, do czego zaprasza nas Maryja, i jak korzystać z tych wielkich darów – „okazji” do świętości. Ukazują one też, jak możemy wypełniać to, o co prosi Maryja, stając się Jej duchowym dzieckiem. Niech wołanie Maryi – Dobrej Matki – dotrze do każdego z nas.

Z modlitwą i błogosławieństwem

 


Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl