joomla templates top joomla templates template joomla

12 września 2021 roku był długo wyczekiwanym dniem przez polski Kościół. Tego dnia do grona błogosławionych zostało włączonych dwoje wielkich Polaków: Ks. Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia oraz Matka Elżbieta Róża Czacka – założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża oraz Dzieła Lasek


Do mojego hasła biskupiego, które było „Soli Deo”, dziś mógłbym dopisać: „Per Mariam – Soli Deo”. Nie byłby to żaden błąd teologiczny. Wiadomo, że jedynym Pośrednikiem jest Jezus Chrystus. Muszę jednak otwarcie wyznać przed Wami, że sam doświadczalnie przekonałem się, iż Bóg chce, aby w Polsce wszystko dokonywało się przez Służebnicę Pańską i Dziewicę Wspomożycielkę (bł. Stefan Kardynał Wyszyński).


Zawierzenie się Bogu przez Niepokalane Serce Maryi jest najprostszą drogą do realizacji w naszym życiu pełni tego, czego pragnie od nas Bóg, ale też w gruncie rzeczy tego, czego my sami dla siebie pragniemy. Przyjrzyjmy się kilku myślom przekonującym nas o wielkim znaczeniu zawierzenia i promowanej przez naszą Wspólnotę praktyce Wieczerników Różańca Rodzinnego, która umacnia rodzinę w trwaniu w zawierzeniu.


W ostatnich miesiącach trudno nie zauważyć sporów, jakie toczą się o życie ludzkie, szczególnie o życie tych najmniejszych, nienarodzonych. Wiele osób może zadawać pytania: w którym momencie rozpoczyna się życie, od kiedy należy je chronić, a jeśli dziecko urodzi się poważnie chore lub będzie żyło tylko kilka godzin, czy nie lepiej zakończyć jego cierpienie zanim przyjdzie na świat? Szerząc kult Matki Bożej z Guadalupe, która jest m.in. patronką życia poczętego, nie możemy przejść obojętnie wobec tych pytań. Dlatego chcemy w kolejnych numerach kwartalnika pisać o tym, jak cenne jest każde życie już od POCZĘCIA. W niniejszym artykule przedstawię etapy rozwoju dziecka w łonie matki.


Niniejszy artykuł kończy serię dziewięciu artykułów publikowanych w kolejnych numerach naszego Kwartalnika (od numeru 3/2019), w których przybliżyłem Wam 9 potężnych (aczkolwiek prostych) narzędzi budowania pięknych i trwałych relacji. Na zakończenie tej serii zapraszam Was do przyjrzenia się znaczeniu naszego uśmiechu.


Poznaliśmy się na studiach, choć Pan Bóg tak poprowadził nasze ścieżki, że przez 5 lat spotykania się na uczelnianych korytarzach i wspólnych zajęciach nie mieliśmy się „ku sobie”. Nasza historia zakochania i kiełkowania miłości jest właściwie historią zdobywania delikatnego i otwartego serca kobiety przez waleczne i wytrwałe serce mężczyzny.

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl