joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejny w naszym życiu Adwent to dobra okazja do nawiązania głębszej relacji z Maryją. Maryja, jak każda mama, oczekiwała narodzin Dziecka i z pewnością przygotowywała się do tej wyjątkowej chwili. Przeżywanie Adwentu razem z Nią, może nam pomóc wejść w radość tego szczególnego oczekiwania.


Mam na imię Marzena. Zostałam wychowana w rodzinie katolickiej, mój mąż Jakub też pochodzi z katolickiej, praktykującej rodziny. Moja nieżyjąca już babcia wpajała mi od małego: codziennie po pobudce najpierw mycie, potem pacierz, a na końcu śniadanie. Mówiła mi o nagrodzie, jaką jest Niebo, zabierała do kościoła w dzień powszedni, pokazywała jak kochać Boga, Najświętszą Panienkę, uczyła ciszy – piękna spotkania z Maryją, piękna spotkań Maleńkiego Dzieciątka w żłóbku w kaplicy u kapucynów.


Mam taką myśl, że my nie do końca korzystamy z mądrości, którą Bóg dał nam w swoim Słowie, spisanym w Piśmie Świętym. Biblia w pierwszej kolejności zawiera wskazania, dotyczące rzeczy najważniejszych: relacji z Bogiem, zbawienia, spraw duchowych. Często zapominamy jednak o tym, że Bóg przecież doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nasze życie to też całe mnóstwo spraw, powiedzielibyśmy „przyziemnych” - związanych z ciałem, zdrowiem, jedzeniem, pracą, pieniędzmi, zarządzaniem dobrami materialnymi, realizacją celów, relacjami z ludźmi, itp. - dlatego Pismo Święte zawiera również całe mnóstwo mądrości dotyczących tych spraw.


Chiara Badano odeszła do Pana w wieku 19 lat. Mierzyła się z problemami, które my także musimy pokonywać w codzienności, ale trudności i cierpienia oddawała Jezusowi. Może zatem stanowić wzór świętości dla każdego, a w szczególności dla młodych.


Słowo „święty” wielu kojarzy się z doniosłymi czynami, osiągnięciami, życiem w zakonie czy posługą sakramentalną. Od razu przychodzą na myśl bohaterskie postawy, heroiczne poświęcenie czy zapierające dech w piersiach doświadczenia mistyczne. Dlaczego właśnie bł. Carlo Acutis wprawia nas w niemałe zdziwienie, a może wręcz w zawstydzenie?

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl