joomla templates top joomla templates template joomla

W tym numerze w ramach cyklu artykułów poświęconych tematyce pro–life chciałabym skupić uwagę na ludziach, którzy swoją postawą pokazali, jaką wartość ma życie ludzkie, nawet to najmniejsze. Choć każdy z nich działał w inny sposób, to łączył ich wspólny cel – obrona dzieci, które są przyszłością narodów.


Z dr. hab. Markiem Czachorowskim rozmawiamy o historii legalizacji aborcji w Polsce i na świecie, o tym, komu tak naprawdę na tym zależy i dlaczego nie możemy przespać tej chwili w walce o prawo do życia nienarodzonych.


Kiedy rewolucjoniści we Francji rozkręcili pierwszą masową machinę ludobójstwa, topiąc we krwi całe oporne regiony – wszystko to było w imię praw człowieka i trzech świeckich świętości: braterstwa, równości i wolności. Pochód rewolucji bolszewickiej także ogłaszał, że nadchodzi lepszy świat i zapowiadał wyzwolenie uciśnionych biednych spod buta przemysłowców i kułaków.


Dlaczego, co roku, tysiące Amerykanów przechodzi ulicami Waszyngtonu w Narodowym Marszu dla Życia? Jak mówią o tym organizatorzy wydarzenia, celem tej inicjatywy jest pokazanie amerykańskiemu społeczeństwu tego, że każdy człowiek ma znaczenie, każde życie ma wartość. Chcą być głosem nienarodzonych dzieci, które same nie mogą jeszcze bronić swojego życia, do którego, jako ludzie, mają takie samo prawo, bo jak głosi hasło tegorocznego marszu „Równość rozpoczyna się w łonie matki”.


Pismo Święte nie kojarzy się nam z poradnikiem dotyczącym zdrowia. Raczej kojarzy się nam z poradami dotyczącymi dbałości o „zdrowie duszy”, ale przecież popularne przysłowie mówi: „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Biblia temu nie przeczy, a raczej rozwija tę myśl, zauważając wzajemny wpływ ducha i ciała: „zdrowy duch w zdrowym ciele”. W artykule zapraszam Was do przyjrzenia się podstawom biblijnego podejścia do zdrowia.

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl