joomla templates top joomla templates template joomla

Rodziny Guadalupiańskie

Wspólnota Rodzin Guadalupiańskich wyrosła przy wspólnocie Guadalupe jako odpowiedź na potrzebę wzmacniania rodziny i realizacji duszpasterstwa rodzin. Obecnie naszą wspólnotę tworzy około 22  rodzin (łącznie ok. 100 osób, bo nasze rodziną są liczne), które regularnie spotykają się raz w tygodniu. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 17:00 przy parafii Garnizonowej w Lublinie. Wszystko zaczęło się od tego, że chcieliśmy prowadzić regularne zajęcia ewangelizacyjne dla małych dzieci. Kiedy zaczęliśmy je realizować okazało się, że na spotkania wspólnie z dziećmi przychodzą rodzice (spotkanie trwał około godziny, więc wielu rodziców po prostu nie chciało wracać do domu, po to, żeby za chwilę znów przyjeżdżać po swoje dzieci). Postanowiliśmy więc stworzyć propozycje również dla nich. Pragniemy podczas tych spotkań przybliżać dzieci do Jezusa i Maryi oraz pogłębiać ich wiarę.  Chcemy, aby w rodzinach rozwijał się kult Matki Bożej z Guadalupe oraz Uwielbianie Jezusa razem z Niepokalaną.
Program duszpasterski realizowany jest oddzielnie dla 4 grup: młodszych dzieci do 5 roku życia, dzieci od 6-10 lat i starszych dzieci od 10 do 14 roku życia oraz rodziców. Spotkania realizowane są zgodnie z ustalanym raz na semestr programem i opierają się np. o poznawanie najważniejszych objawień Maryi lub najważniejszych postaci biblijnych.
Rodzice na swoich spotkaniach dzielą się swoją wiarą, swoimi doświadczeniami. Słuchają konferencji przygotowanych przez duszpasterza wspólnoty, rozważają Słowo Boże. Na spotkaniach zapraszani są goście, którzy prowadzą wykłady, konferencje odnośnie małżeństwa, wychowania dzieci i młodzieży. Rodziny odkrywają swoje talenty min. śpiew, taniec, gra na instrumentach czy umiejętności aktorskie.
Duszpasterzem Wspólnoty Rodzin Guadalupiańskich jest ks. Wojtek Mazur (wikary posługujący w parafii Garnizonowej w Lublinie).

 
Zapraszamy chętne rodziny do przyłączenia się do naszej Wspólnoty :)

KONTAKT: 512-563-621 (Emilia Łabęcka, członek Wspólnoty Guadalupe, odpowiedzialna za Wspólnotę Rodzin Guadalupiańskich)

Ukryj nas Maryjo w swoim Sercu na wieki!!!


 

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl