joomla templates top joomla templates template joomla

2016

Spotkania rozpoczęliśmy od wspólnego Balu Wszystkich Świętych, który odbył się 29 października 2016 r. przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie. Dzieci przybyły przebrane za wybranego świętego, następnie każdy miał za zadanie przedstawić świętego za którego się przebrał. Również zgłębialiśmy informacje na temat świętych, podczas zabawy w quiz o wszystkich świętych. Wspólnie z dziećmi śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Rodzice zapewnili wszystkim pyszny poczęstunek. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.
 
Na spotkaniach, które odbyły się w 2016 roku:
- przygotowywaliśmy regulamin wspólnoty, gdzie spisaliśmy zasady spotkań m.in.
każde spotkanie rozpoczynamy wspólną modlitwą,
- dzieci poznały historię objawień z Guadalupe,
- uczyliśmy się piosenek i tańca,
- przedstawialiśmy przypowieści biblijne m.in. o Dobrym Pasterzu,
- przygotowywaliśmy się do święta Matki Bożej z Guadalupe,
- na ostatnim spotkaniu w tym roku członkowie Wspólnoty Guadalupe przedstawili dzieciom "posadas" - meksykański adwentowy zwyczaj, podczas którego Józef z Maryją, będącą w stanie błogosławionym szukają gospody. Dzieci gościły Świętą Rodzinę, razem odczytali ewangelię i rozmawiali. Potem dzieci dekorowały pierniczki, które mogły zawiesić na choinkę.

12 grudnia 2016 r. w parafii Garnizonowej rodziny poprowadziły różaniec.  Każda Rodzina Guadalupiańska w procesji zanosiła róże przed wizerunek Matki Bożej z Guadalupe. Dzieci przebrane w stroje meksykańskie utworzyły chór. Śpiewały i modliły się przy każdej tajemnicy Różańca. Po Różańcu Wspólnota Dzieci i Rodzin Guadalupiańkich zawierzyła się Maryi i oddała się pod Jej opiekę. Po uroczystościach wszyscy przeszli do domu parafialnego na meksykańską fiestę i poczęstunek. Dzieciom udało się rozbić pińatę, były szczęśliwe ze zgromadzonych słodyczy.

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl