joomla templates top joomla templates template joomla

2015

W 2015 roku Wspólnota podjęła wiele dzieł mających rozszerzać kult Matki Bożej i za Jej pośrednictwem przybliżać do Jezusa. W marcu po raz drugi Wspólnota Guadalupe wraz ze Wspólnotą Najświętszego Imienia Jezus wystawiła musical „Życie Maryi” w Parafii Poczekajka. Musical „Życie Maryi” odbył się czterokrotnie (dwukrotnie w maju, październik oraz grudzień) w Parafii Poczekajka. Za każdym razem zgromadził pełny Amfiteatr widzów. Ponadto Wspólnota cały czas posługiwała w wielu parafiach. Za przyczyną Maryi udało nam się wyjechać na północ Polski – Ustka, Kołobrzeg oraz na Kaszuby. W sierpniu członkowie Wspólnoty pielgrzymowali na Jasną Górę w 37 Pieszej Lubelskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Dodatkowo utwór pt. „Nawróćmy się” stał się hymnem tejże pielgrzymki.

W grudniu 2015 roku mogliśmy się cieszyć z X spotkania Guadalupiańskiego („Tydzień Guadalupiański), które trwały przez od 8 do13 grudnia. 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbyło się Oratorium ku czci Matki Bożej. Na scenie zgromadziło się wielu instrumentalistów i chórzystów także spoza Wspólnoty. Koncert miał miejsce w nowym budynku Filharmonii Lubelskiej. Tego dnia Arcybiskup Stanisław Budzik, który patronatem honorowym objął całe to wydarzenie, poświęcił Filharmonię. Po koncercie odbyła się zbiórka ofiar na Rodzinny Dom Dziecka Sióstr Służebniczek Wynagrodzicielek NSJ. Oratorium było nagrywane przez TVTrwam. Następnego dnia 9 grudnia w wspomnienie św. Juana Diego w Parafii Garnizonowej Niepokalanego Poczęcia NMP, po Mszy Świętej Wspólnota modliła się na Różańcu przedstawiając w rozważaniach opowieść o objawieniach w Guadalupe. 10 grudnia zawitaliśmy do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Eucharystii odbyła się meksykańka fiesta, posadas, dzieciom udało się rozbić pińatę. Pyszny poczęstunek przygotowały Siostry z Regionu Lubelskiego FZŚ. 11 grudnia w Parafii Poczekajka po raz kolejny wystawiony został musical „Życie Maryi”. We wspomnienie Matki Bożej z Gudalupe w Archikatedrze Lubelskiej po Mszy Świętej Wspólnota zaśpiewała na cześć Matki Bożej z Gudalupe – Koncert Mariachi. W ostatnim dniu 13 grudnia odbyło się Uwielbienie z Maryją, tradycyjnie w Archikatedrze Lubelskiej. Tego dnia otwarto Bramę Miłosierdzia Bożego w Archikatedrze. W Tygodniu Guadalupianskim podczas Mszy Świętych miały miejsce konferencje, które dotyczyły maryjności, głoszone przez O. Cypriana Moryca OFM, ks. Krzysztofa Guzowskiego oraz ks. Tomasza Makarewicza SAC.

W tym roku wydana została płyta DVD z musicalu „Życie Maryi” oraz audio CD z piosenkami ze spektaklu. Dziękujemy wszystkim za wsparcie modlitewne i materialne. Chwała Panu i cześć Maryi za te dzieła!

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl