joomla templates top joomla templates template joomla

2019

Rok posług w 2019 rozpoczęliśmy w Święto Objawienia Pańskiego w Archikatedrze Lubelskiej, gdzie wspólnie z Rodzinami Guadalupiańskimi włączyliśmy się w tradycyjne kolędowanie. Ponadto Wspólnota Rodzin Guadalupiańskich wzięła udział w koncercie „z Maryją i Józefem” w kościele Garnizonowym w Lublinie, w „Oratorium o św. Józefie” wykonanego podczas Pielgrzymki Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny w Kaliszu i ponownie w Archikatedrze Lubelskiej, które to wydarzenie zostało zarejestrowane przez telewizję TRWAM. Wspólnoty nasze wzięły także udział w koncercie w ramach XVII Marszu dla Życia i Rodziny.

W drugie niedziele miesiąca uwielbialiśmy Jezusa przez Maryję w Archikatedrze Lubelskiej. Naszymi posługami obejmowaliśmy różne stany i środowiska: w styczniu kobiety niewidome w Żułowie, miejscu, gdzie podczas wojny przebywał Sługa Boży Stefan Wyszyński; w marcu środowisko studenckie w Warszawie podczas kongresu „W trosce o młodych” w Dniu Świętości Życia, natomiast w Zwoleniu po posłudze intronizacji obrazu Matki Bożej z Guadalupe, odwiedziliśmy podopiecznych Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W kwietniu posługiwaliśmy w Ołtarzewie wśród świeckich i duchownych uczestników spotkania formacyjno-duszpasterskiego „Z Fatimą w przyszłość – 2019” w Seminarium Duchownym Księży Pallotynów; w Niepokalanowie wśród członków Apostolatu Margaretka II Ogólnopolskiego Spotkania. Natomiast w Lubochni miało miejsce 5-lecie Związku Dużych Rodzin ”Trzy Plus”. W maju byliśmy m.in. w Częstochowie, posługując podczas corocznego Odpustu Matki Bożej Przenajdroższej Krwi.

Podczas wielu posług nasza liderka Agnieszka głosiła konferencje o czystości, pięknej miłości, połączone ze świadectwem, a także przybliżając uczestnikom historię powstania wspólnoty: w szkole katolickiej w Skawinie we wspomnienie św. Walentego, w Mińsku Mazowieckim, w Rzadkwinie na Kujawach, w Przytkowicach podczas rekolekcji Ruchu Czystych Serc; w Dubiecku podczas Dnia Skupienia dla młodzieży ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Misio Christi, zrzeszającej osoby z różnych krajów, a także w Niepokalanowie, gdzie w sierpniu odbył się „Max Festiwal” – Rekolekcyjne Spotkanie Młodych. W Ostrołęce Agnieszka wygłosiła konferencję o miłości i czystości w relacjach małżeńskich i przedmałżeńskich skierowanej do uczestników „Domowego Kościoła”. O naszej wspólnocie usłyszeli także zgromadzeni w katedrze koszalińskiej. Z kolei w Mogilnie, gdzie znajduje się jeden z najstarszych pobenedyktyńskich klasztorów w Polsce, odbiorcą konferencji a także piosenek była młodzież, która przybyła na Spotkanie „Karolina 2019” (Kózkówna). W związku z projekcją w Polsce filmu „Nieplanowane” członkowie naszej wspólnoty wygłaszali świadectwa związane z czystością i ochroną życia poczętego dla uczniów ze szkół w Świdniku.

Maryja zaprowadziła nas do wielu parafii lubelskich, w tym na posługę do osób niepełnosprawnych ze Wspólnoty „Wiara i Światło” przy parafii św. Maksymiliana Kolbego, do parafii św. Piotra i Pawła, gdzie poprowadziliśmy Drogę Krzyżową, czy też na 70. rocznicę „Cudu Lubelskiego”, które miało miejsce w Archikatedrze.

W związku z listopadowym wydarzeniem „Lublin Uwielbia” zorganizowanym przez Katolicką Odnowę w Duchu Świętym, dane nam było posługiwać na Mszy Świętej i Koronce do Bożego Miłosierdzia, a także wysłuchać świadectw i konferencji, w tym brata Elii Cataldo – stygmatyka z Włoch.

W święto Bożego Ciała uwielbialiśmy Boga w koncercie „Biała dla Jezusa”. Była to nasza druga posługa w Białej, gdyż wcześniej prowadziliśmy czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w parafii św. Michała Archanioła. Posługi czerwcowe zwieńczyliśmy w Doboszowicach w parafii św. Mikołaja, gdzie braliśmy udział m.in. w festynie parafialnym.

Rok ten obfitował w posługi za granicą. W dniach 2-5 maja na Węgrzech, gdzie dane nam było uczestniczyć w odsłonięciu Figurki Matki Bożej w miejscu, gdzie w 2002 r. polscy pielgrzymi jadący do Medjugorie ulegli wypadkowi. W wydarzeniu tym brali udział uczestnicy tamtych wydarzeń, rodziny ofiar a także władze węgierskie. Z kolei w dniach 14-17 czerwca, zostaliśmy zaproszeni do Laxton Hall w Anglii na pierwsze Dni Młodych UK. Natomiast w lipcu udaliśmy się z posługą do Austrii do naszego byłego opiekuna ks. Tomasza Makarewicza SAC, aby m.in. uczestniczyć w pielgrzymce do sanktuarium w Czechach. Kwintesencją wyjazdów zagranicznych były rekolekcje w Medjugoriu na XXX Mladifest.

W przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny prowadziliśmy koncert ku czci Maryi w wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej, nad którym pieczę sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. W samą uroczystość posługiwaliśmy podczas odpustu w Kocku. W sierpniu w święto Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej prowadziliśmy Czuwanie Medjugorskie przed Jej Pięknym Obliczem.

Ze swoją posługą byliśmy również w Międzyrzecu Podlaskim w parafii Chrystusa Króla, gdzie zawierzyliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Natomiast w Skawinie prowadziliśmy nocne czuwanie w parafii Miłosierdzia Bożego. Tego roku ponownie odwiedziliśmy także Słomniki, gdzie tym razem prowadziliśmy warsztaty muzyczne, a także adorację w pobliskich Zieleńcach. Po raz kolejny wróciliśmy do Knurowa, gdzie tym razem przybliżyliśmy obecnym musical „Fatima”. Mieliśmy także przyjemność uczestniczyć z koncertem w 100-lecie parafii w Otroczu. W Uroczystość Chrystusa Króla w Wołyńcach oddaliśmy hołd Św. Janowi Pawłowi, podczas koncertu papiesko-maryjnego „Największemu Polakowi Janowu Pawłowi II”.

W grudniu miały miejsce trwające 4 dni XIV Dni Guadalupiańskie, które rozpoczęły się 8 grudnia uwielbieniem z Maryją w Archikatedrze Lubelskie. 12 grudnia we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe odbył się m.in. „Koncert Mariachi dla Najpiękniejszej”. Kolejnego dnia w amfiteatrze na Poczekacje przedstawiliśmy musical „Życie Maryi”. Zwieńczeniem świętowania był Różaniec, Msza Święta, a następnie smakowanie potraw meksykańskich potraw przygotowanych przez Siostry ze Wspólnoty „Porcjunkula” Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz zabawa adwentowa „pińata” dla dzieci.

Posługę tegoroczną zakończyliśmy w Siedlcach podczas rekolekcji dla młodzieży z Duszpasterstwa Akademickiego, w trakcie których Agnieszka wygłosiła konferencję o czystości. Czterokrotnie wystawialiśmy także musical „Życie Maryi”, począwszy od Łukowa, przez Jasną Górę, Radom, zakończywszy w Lublinie. W tym roku wyszły także 3 numery naszego kwartalnika „Czas Maryi”, w którym w sposób szczególny poruszaliśmy wartość życia w czystości. W marcu wydana została także płyta „Oratorium o św. Józefie”.

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl