joomla templates top joomla templates template joomla

ks. Łukasz Sidor - Jak to się zaczęło?

ks. Łukasz Sidor. Opublikowano w Historie członków wspólnoty - Jak to się zaczęło?

„Tak, niech mi się stanie!”. Moja droga życia spotkała się z drogą Matki Bożej z Guadalupe w czasie rekolekcji przed święceniami diakonatu w Laskach pod Warszawą w maju 2009 r., gdzie zawierzyliśmy Jej swoje życie i powołanie. Potem przyszły święcenia diakonatu i kapłańskie, i zaczął się czas posługiwania, gdzie trochę umknęła mi Jej Osoba.

 

O Wspólnocie Guadalupe dowiedziałem się od mojego kolegi księdza, który ofiarował mi pierwszą płytę zespołu. Posługując w parafii pw. Chrystusa Króla w Lublinie, w czasie rekolekcji wielkopostnych wraz z księdzem rekolekcjonistą postanowiliśmy zaprosić Wspólnotę, aby poprowadziła uwielbienie z Maryją. I w ten sposób po raz pierwszy spotkałem się ze Wspólnotą.

Kilka lat później przyszedł czas, kiedy miałem otrzymać nominację do innej parafii. W moich myślach chciałem pójść na jakąś niewielką, spokojną parafię. Gdy dowiedziałem się, jaką nominację otrzymam od Ks. Arcybiskupa, pojawił się lęk i zarazem bunt, bo była to parafia św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (Archikatedra Lubelska) w samym centrum Lublina, gdzie o spokój raczej trudno. Wracając tego dnia ze szkoły, nieco zdenerwowany wsiadłem do samochodu i akurat słuchałem płyty „Guadalupe”. I gdy pytałem Boga: „Dlaczego?”, usłyszałem słowa piosenki: „Tak, niech mi się stanie. Tak, mówię woli Twojej, Panie. Tak, według Twego Słowa…”. W tym momencie nie miałem więcej pytań i wątpliwości.

Przeniosłem się więc do Katedry i tam spotkałem znów Wspólnotę, w czasie comiesięcznych uwielbień z Maryją, organizowanych w drugą niedzielę miesiąca. Starałem się przychodzić na każdą adorację, siadałem z tyłu kościoła w konfesjonale i tam ze wszystkimi się modliłem.

Po roku posługi w Katedrze poszedłem na pielgrzymkę na Jasną Górę, na której byli także członkowie Wspólnoty. I tak spędziliśmy ze sobą 11 dni, w czasie których odbyliśmy wiele pięknych i głębokich rozmów. Podczas jednej z nich Agnieszka zapytała: „A może chciałby Ksiądz do nas dołączyć?” – a propos, nie wiem, czy zauważaliście, że w większości „powołań” do wspólnoty wyglądało to podobnie i pojawiało się to samo pytanie ze strony Agnieszki. Po powrocie z pielgrzymki modliliśmy się o rozeznanie w tej sprawie i Pan Bóg dał odpowiedź, którą przyjąłem, i za zgodą Ks. Proboszcza rozpocząłem posługę we Wspólnocie. Maryja przypomniała o Sobie, o moim zawierzeniu, i upomniała się o szczególną obecność w moim życiu.

Wspólnota bardzo mi pomaga w mojej posłudze kapłańskiej, pogłębia moją więź z Maryją i Samym Bogiem, a także pozwala odkryć wartość wspólnoty w życiu. Każdego dnia dziękuję Bogu i Maryi za tę Wspólnotę i proszę, aby więcej osób mogło doświadczać tej radości, którą mam ja. Chwała Panu i cześć Maryi.

 


Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl