joomla templates top joomla templates template joomla

Z Pamiętnika Wspólnotowego 2021

 

10 stycznia 2021 r. – Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Podczas pierwszego Uwielbienia z Maryją w nowym roku modliliśmy się o łaskę nawrócenia i pokój w naszych sercach, abyśmy rozpoznawali obecność Pana Boga i aby był On zawsze na pierwszym miejscu. W Litanii do św. Józefa powierzyliśmy również wszystkie małżeństwa i rodziny, aby wiernie trwały w swoim powołaniu. W naszych modlitwach pamiętaliśmy także o Agnieszce i Pawle Krasuckich, liderów naszej Wspólnoty, którzy 27 grudnia 2020 roku, w Niedzielę Świętej Rodziny, zawarli sakramentalny związek małżeński.

31 stycznia 2021 r. – Pożegnanie Ks. Proboszcza Andrzeja Piersiaka z Parafii Garnizonowej pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie

Tego dnia, razem z Rodzinami Guadalupiańskimi posługiwaliśmy na Mszy Świętej, po której nastąpiło pożegnanie ks. Andrzeja Piersiaka – proboszcza z Parafii Garnizonowej w Lublinie. Dziękujemy księdzu Andrzejowi za wszystkie lata otwartości na naszą działalność i współpracę na polu ewangelizacji i duszpasterstwa rodzin oraz życzymy potrzebnych łask na dalszą pracę w nowym miejscu. Bóg zapłać!

3 lutego 2021 r. – posługa w Archikatedrze Lubelskiej

Każdego trzeciego dnia miesiąca, wierni z różnych miejsc przybywają do Archikatedry Lubelskiej, aby modlić się przy Obrazie Matki Bożej Płaczącej i zanosić Jej swoje intencje. Tym razem czuwanie poprowadziła nasza Wspólnota. Na zakończenie wszyscy zebrani mogli otrzymać indywidualne błogosławieństwo św. Błażeja.

6 lutego 2021 r. - Przystąpienie Rodzin Guadalupiańskich do Wieczerników Różańca Rodzinnego

Pod koniec stycznia nasza Wspólnota, a w szczególności Wspólnota Rodzin Guadalupiańskich, rozpoczęła cykl spotkań przygotowujących do przystąpienia do Wieczerników Różańca Rodzinnego. Na początku lutego miało miejsce zawierzenie chętnych rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi i przystąpienie do Wieczerników Różańca Rodzinnego.

14 lutego 2021 r. - Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Tego dnia modliliśmy się o miłość, która nadaje piękno i wielką wartość. Prosiliśmy o otwartość na Boże Słowo, abyśmy z łaską Bożą potrafili je wypełniać. Oddawaliśmy Bogu nasze słabości, aby On, jako najlepszy Lekarz, mógł nas uzdrawiać i oczyszczać.

14 marca 2021 r. - Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Po Mszy Świętej Agnieszka zachęcała wiernych do odmawiania Różańca i włączenia się w Wieczerniki Różańca Rodzinnego. Następnie, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, prosiliśmy o doświadczenie Bożej miłości, o jedność z Chrystusem i abyśmy uczyli się kochać. Na koniec zachęcaliśmy także do modlitwy o ochronę życia poczętego.

18 marca 2021 r. - Rekolekcje Wielkopostne na KUL’u

Nasza Wspólnota towarzyszyła studentom podczas pierwszego dnia Ogólnopolskich Rekolekcji Akademickich Online, organizowanych przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Tytuł rekolekcji brzmiał: ,,Patris corde - ojcowskim sercem". Spotkania modlitewne odbywały się w łączności ze społecznością akademicką z całego kraju. Po Eucharystii odśpiewaliśmy Litanię do św. Józefa.

19 marca 2021 r. - Czuwanie wspólnotowe

W Uroczystość św. Józefa, jednego z patronów naszej Wspólnoty, zebraliśmy się w Archikatedrze Lubelskiej na wieczornym czuwaniu. Rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową, a następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. W kolejnej części spotkania wysłuchaliśmy konferencji, dotyczącej sposobów modlitwy i budowania naszej relacji z Bogiem. Czuwanie zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu i częścią Różańca Świętego.

26 marca 2021 r. - Droga Krzyżowa w Archikatedrze Lubelskiej

Pod koniec Wielkiego Postu posługiwaliśmy podczas Drogi Krzyżowej w Archikatedrze Lubelskiej. W trakcie rozważań można było usłyszeć słowa Jezusa skierowane do każdego z nas. Wybrzmiały również nowe piosenki naszej Wspólnoty.

11 kwietnia 2021 r. - Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

W Niedzielę Miłosierdzia zgromadziliśmy się na comiesięcznej modlitwie w Archikatedrze, aby dziękować za dar Zmartwychwstania, zwycięstwa życia nad śmiercią. Prosiliśmy o poznanie prawdy o nas samych i o pokój serca. Poprzez Koronkę do Miłosierdzia Bożego wypraszaliśmy miłosierdzie dla wszystkich potrzebujących.

9 maja 2021 r. - Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Podczas uwielbienia w Archikatedrze Lubelskiej powierzyliśmy Panu Bogu naszą codzienność: wszystkie radości i sukcesy, ale także to, co w nas słabe. W Litanii Loretańskiej oddaliśmy cześć Matce Najświętszej, która wyprasza nam potrzebne łaski. Również tego dnia pierwsza parafia rozpoczęła przygotowania do Wieczerników Różańca Rodzinnego.

13-15 maja 2021 r. - Rekolekcje Wieczerników Różańca Rodzinnego w Krynicy Morskiej

Nasza Wspólnota prowadziła rekolekcje dla Duszpasterstwa „Dobre Słowa” prowadzonego przez O. Józefa Koszarnego OFM Cap. Zachęcaliśmy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach. Oprócz konferencji, modlitwy i świadectw członków Wspólnoty, nie zabrakło oczywiście śpiewu na chwałę Pana i cześć Maryi.

15 maja 2021 r. - Posługa w Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Lublinie

Tego dnia członkowie Wspólnoty uczestniczyli w jubileuszu 30-lecia święceń kapłańskich ojców bernardynów: o. Juliana Śmierciaka, dyrektora Studia FANFARA (nagrywającego i wydającego nasze płyty) oraz o. Azariasza Hessa, który nie raz włączał się śpiewem w sławienie Matki Bożej z Guadalupe. Życzymy ojcom Bożego błogosławieństwa na kolejne lata w kapłaństwie.

22 maja 2021 r. - WRR i Oratorium św. Józefa w Łukowie

Pierwszą parafią, która przystąpiła do Wieczerników Różańca Rodzinnego była Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której jedna z Rodzin Guadalupiańskich podzieliła się swoim świadectwem. Następnie rodziny rozpoczynające codzienną modlitwę różańcową, otrzymały błogosławieństwo. Zwieńczeniem spotkania było Oratorium o św. Józefie.

6 czerwca 2021 r. - Posługa w Księżomierzy

Podczas posługi w Księżomierzy, zgromadzeni wierni mogli wysłuchać świadectw członków Wspólnoty Rodzin Guadalupiańskich, którzy zachęcali do odmawiania Różańca w rodzinach. Po każdej Mszy Świętej do Wieczerników Różańca Rodzinnego włączały się kolejne osoby.

11 czerwca 2021 r. - Posługa w Parafii Miłosierdzia Bożego

W ten piątkowy wieczór modliliśmy się wraz z młodzieżą z KSM „Misericordia”, w parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie. Wspólnota obchodziła jubileusz 25-lecia istnienia. Pod koniec spotkania członkowie zawierzyli swój oddział Matce Najświętszej, aby Ta wzmacniała ich wiarę i gotowość do służby Bogu i ojczyźnie.

12 czerwca 2021 r. - Dzień Rodzin Guadalupiańskich

Sobotni dzień upłynął nam radośnie ze względu na spotkanie integrujące młodzież i rodziny naszej Wspólnoty. Tym razem odwiedziliśmy Czemierniki, gdzie odbyła się Msza Święta, a następnie piknik z wieloma atrakcjami dla młodszych i starszych. Na zakończenie odmówiliśmy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

13 czerwca 2021 r. - Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Ostatnie, przed wakacjami, czuwanie w katedrze zbiegło się z rocznicą drugiego objawienia w Fatimie. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oddawaliśmy Jezusowi nasze sprawy, szczególnie wszelkie trudności, nasze rodziny oraz ojczyznę.

2 lipca 2021 r. - Musical „Życie Maryi”

Na zakończenie Dni Maryjnych w Archikatedrze razem ze Wspólnotą Najświętszego Imienia Jezus wystawiliśmy na placu katedralnym musical „Życie Maryi”. Dziękujemy wszystkim zebranym za przybycie i trwanie w modlitwie.

3 lipca 2021 r. - Rocznica „Cudu Lubelskiego”

W 72. rocznicę „Cudu Lubelskiego” nasza Wspólnota łączyła się w modlitwie z wiernymi z Lublina i okolic na placu katedralnym. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył JE bp Stanisław Stolarik. Następnie odmówiliśmy część Różańca Świętego. Na koniec zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

4 lipca 2021 r. - Posługa w Bęczkowie

W pierwszą niedzielę lipca po raz kolejny odwiedziliśmy Bęczków pod Kielcami. Podczas tego wydarzenia parafia otrzymała relikwie św. Jana Pawła II. Po Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Tomasz Jarosz z Rzymu, miało miejsce zasadzenie drzewa papieskiego. Następnie odbył się festyn i uwielbienie poprowadzone przez naszą Wspólnotę.

7 - 9 lipca 2021 r. - Posługa w Dźwirzynie

W tych dniach udaliśmy się do Parafii Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej i uczestniczyliśmy w II Dźwirzyńskim Letnim Festiwalu Piosenki Religijnej.

10 - 17 lipca 2021 r. - Rekolekcje dla młodzieży

Po raz drugi nasza Wspólnota współorganizowała rekolekcje dla młodych. Tym razem miejscem spotkania był Stanisław Dolny w województwie małopolskim. Hasło brzmiało: „Rekolekcje z Maryją i św. Józefem”. Tematyka związana była z miłością i powołaniem człowieka. Natomiast podczas warsztatów przygotowaliśmy Oratorium o św. Józefie, które przedstawiliśmy szerszej publiczności w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziękujemy uczestnikom za odpowiedź na nasze zaproszenia oraz wszystkim głoszącym konferencje.

14 sierpnia 2021 r. - Posługa w Kodniu

W przeddzień Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny prowadziliśmy modlitwę uwielbienia w Kodniu przy Sanktuarium Matki Bożej. O północy została odprawiona uroczysta Msza Święta odpustowa na Kalwarii. Cieszymy się z tak licznego uczestnictwa pielgrzymów w modlitwie.

21-26 sierpnia 2021 r. - Rekolekcje Rodzin Guadalupiańskich

Tegoroczne rekolekcje Wspólnoty Rodzin miały miejsce w Domu Rekolekcyjnym Totus Tuus im. Ks. Kard. Karola Wojtyły w Zembrzycach w województwie małopolskim. Opiekunem duchowym rodzin w tym czasie był ks. Wojciech Drab. Głównym tematem rekolekcji było zawierzenie się Matce Najświętszej. Do codziennych punktów modlitewnych, oprócz Ewangelii, należał wieczorny Różaniec i Apel. Rodzice mieli także możliwość nocnej adoracji. Wśród popołudniowych atrakcji dzieci zapewne zapamiętają spotkanie z osiołkami w Przytkowicach oraz turniej rodzinny, wymagający współpracy wszystkich członków rodziny. Pod koniec wyjazdu rodziny zostały otoczone płaszczem Matki Bożej z Guadalupe. Dziękujemy ks. Wojtkowi, ks. Franciszkowi i ks. Michałowi za włączenie się w rekolekcje.

27-29 sierpnia 2021 r. - Dni Młodych w Dobryninie

W ostatni wakacyjny weekend udaliśmy się do Dobrynina k/Mielca, aby poprowadzić spotkanie dla młodzieży i rodzin. Hasło wydarzenia brzmiało: „Porwij moje serce”, a patronami byli: bł. Carlo Acutis, św. Jan Bosko i św. Maksymilian Maria Kolbe. Podczas warsztatów i konferencji uczestnicy m.in.: poznawali swoje talenty, odkrywali, jak życie ludzkie jest cenne już od poczęcia, a najmłodsi, poprzez grę terenową, mogli zaprzyjaźnić się ze świętymi. Natomiast dorośli wysłuchali konferencji przygotowujących do włączenia się w Wieczerniki Różańca Rodzinnego. Każdego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii, była także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz wspólnej modlitwy różańcowej. Nie zabrakło również śpiewów i zabaw integrujących zebranych. Na zakończenie, po Mszy Świętej, uczestnicy otrzymali indywidualne błogosławieństwo. Dziękujemy Całkiem Normalej Grupie za zaproszenie.

4-5 września 2021 r. - Posługa w Doboszowicach

Na początku września nasza Wspólnota odwiedziła parafię w diecezji świdnickiej. W pierwszą sobotę miesiąca uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a następnie adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Na koniec Agnieszka przybliżyła postać ks. Patricka Peytona, organizotora zlotów różańcowych w Ameryce. W niedzielę, po Mszy Świętej, chętne rodziny przystąpiły do Wieczerników Różańca Rodzinnego.

11 września 2021 r. - Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Tym razem uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej miało miejsce w sobotę, w przeddzień beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Podczas modlitwy przypominaliśmy słowa tych wielkich błogosławionych, które są wskazówką, jak dobrze żyć. Dziękowaliśmy za dar beatyfikacji i modliliśmy się o pragnienie świętości dla nas.

18 września 2021 r. - Posługa w Krasnobrodzie

Tego dnia udaliśmy się do Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie. Przed południem członkinie Wspólnoty poprowadziły warsztaty muzyczne dla scholi parafialnej, by wieczorem wspólnie wychwalać Jezusa podczas Mszy Świętej i adoracji. Dziękujemy dzieciom za piękny śpiew i świadectwo wiary.

2-3 października 2021 r. - Posługa w Domecku

Miesiąc różańcowy rozpoczęliśmy posługą w parafii Niepokalanego Serca NMP w Domecku na Opolszczyźnie. W sobotni wieczór uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a następnie poprowadziliśmy uwielbienie. Natomiast w niedzielę po Eucharystii, kolejne rodziny włączyły się w modlitwę różańcową w ramach Wieczerników Różańca Rodzinnego.

9 października 2021 r. - Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W drugą sobotę października, w odpowiedzi na wezwanie Matki Bożej, zapraszającej do odmawiania Różańca, modliliśmy się w sposób szczególny w intencjach Maryi, za dusze czyśćcowe, chorych i umierających oraz polecaliśmy nasze sprawy.

23-24 października 2021 r. - Posługa w Strzelcach i Rzadkwinie

W kolejny weekend odwiedziliśmy Archidiecezję Gnieźnieńską. Podczas wizyt w Strzelcach i Rzadkwinie miało miejsce przystąpienie rodzin do Wieczerników Różańca Rodzinnego. Na początku modlitwy Agnieszka i Paweł - liderzy Wspólnoty, podzielili się swoim świadectwem, dotyczącym modlitwy różańcowej w rodzinie i opowiedzieli o idei Wieczerników Różańca Rodzinnego. Pod koniec nabożeństw wierni zawierzali się Niepokalanemu Sercu Maryi, a rodziny podejmujące wspólną modlitwę różańcową otrzymały błogosławieństwo.

 

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl