joomla templates top joomla templates template joomla

Z Pamiętnika Wspólnotowego 2023

 

 

8 stycznia 2023 r. – Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Podczas pierwszego w tym roku spotkania w katedrze dziękowaliśmy Bogu za nasze zbawienie, za Jego przyjście na świat. Tego wieczoru nie mogło zabraknąć kolęd. Wysłuchaliśmy także świadectwa Ani z Rodzin Guadalupiańskich o znaczeniu modlitwy różańcowej.

29 stycznia 2023 r. – Posługa w Parafii pw. św. Brata Alberta w Lublinie

Pod koniec stycznia zostaliśmy zaproszeni do parafii pw. św. Brata Alberta, prowadzonej przez ojców bernardynów. Jeszcze w świątecznej scenerii wyśpiewaliśmy na cześć Pana Jezusa kilka kolęd, które były przeplatane cytatami św. Jana Pawła II i bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej.

12 lutego 2023 r. – Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

W drugą niedzielę lutego po raz kolejny spotkaliśmy się w katedrze na wieczornej Mszy świętej oraz uwielbieniu. Wysłuchaliśmy również świadectwa małżeństwa z naszej wspólnoty o Wieczernikach Różańca Rodzinnego. Pod koniec modlitwy chętne rodziny otrzymały indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

24-26 lutego 2023 r. – Rekolekcje w Firleju

Na początku Wielkiego Postu przybyliśmy do „Domu Zawierzenia” w Firleju, gdzie odbywaliśmy wspólnotowe rekolekcje. Miały one charakter otwarty, więc przyjechały do nas również osoby spoza Wspólnoty. Był czas na osobistą modlitwę, słuchanie konferencji, integrację. Opiekę duchową sprawował nasz duszpasterz, ks. Piotr Wojtysiak.

4 marca 2023 r. – Posługa w Kaliszu

W pierwszą sobotę miesiąca razem z Rodzinami Guadalupiańskimi wyruszyliśmy do Kalisza, aby wziąć udział w XV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny organizowanej przez siostry nazaretanki. Konferencję dla małżeństw wygłosił ks. prof. Adam Rybicki. Natomiast opiekę nad dziećmi w tym czasie przejęli animatorzy. Po przerwie obiadowej udaliśmy się do przyklasztornego kościoła pw. Świętej Rodziny na adorację, podczas której posługiwaliśmy muzycznie. Następnie przeszliśmy do Sanktuarium św. Józefa, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji członków i przyjaciół Stowarzyszenia.

12 marca 2023 r. – Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Podczas marcowego uwielbienia w Archikatedrze Lubelskiej modliliśmy się w naszych intencjach, w intencji naszej ojczyzny, Kościoła, a także prosiliśmy, abyśmy zawsze trwali przy Jezusie. Jak co miesiąc wysłuchaliśmy świadectwa małżeństwa z Rodzin Guadalupiańskich o znaczeniu modlitwy różańcowej w ich życiu. Pod koniec spotkania rodziny, które należą do Wieczerników Różańca Rodzinnego otrzymały indywidualne błogosławieństwo.

18 marca 2023 r. – Oratorium o św. Józefie w Mińsku Mazowieckim

Po kilku miesiącach wróciliśmy do parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim. Tym razem parafianie wysłuchali Oratorium o Świętym Józefie. Podczas koncertu wybrzmiały fragmenty tekstów św. Jana Pawła II oraz św. Alfonsa Marii de Liguoriego. Po zakończeniu oratorium uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

24 marca 2023 r. – Droga Krzyżowa w Wąwolnicy

W piątkowy wieczór udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, gdzie poprowadziliśmy rozważania Drogi Krzyżowej przeplatane naszymi piosenkami. Podczas jednej ze stacji Drogi Krzyżowej oddawaliśmy Jezusowi w spontanicznej modlitwie całe nasze życie. Dziękujemy wiernym za wspólną modlitwę.

2 kwietnia 2023 r. – Papieski Marsz Wdzięczności

W rocznicę śmierci Jana Pawła II odbył się w Lublinie marsz wdzięczności za życie i pontyfikat papieża Polaka, a zarazem patrona naszej Wspólnoty. Wyruszyliśmy z parafii pw. Świętej Rodziny do kościoła na KUL-u. W trakcie przemarszu mogliśmy wysłuchać wielu świadectw związanych ze Świętym oraz fragmentów jego wypowiedzi. Dziękujemy za zaproszenie do posługi muzycznej podczas wydarzenia i możliwość podzielenia się naszymi świadectwami o św. Janie Pawle II.

16 kwietnia 2023 r. – Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Tym razem nasze spotkanie w Archikatedrze zostało przesunięte na II Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia. Podczas uwielbienia z Maryją prosiliśmy m.in. o światło Ducha Świętego i o Boże prowadzenie dla nas. Następnie zaśpiewaliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

23 kwietnia 2023 r. – Posługa w Klesztowie

Tego dnia odwiedziliśmy parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Klesztowie, w powiecie chełmskim. Najpierw posługiwaliśmy podczas Mszy Świętej, a potem adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

30 kwietnia 2023 r. – Posługa w Żychlinie

Weekend majowy rozpoczęliśmy wizytą w województwie wielkopolskim. Po ośmiu latach ponownie przybyliśmy do parafii Matki Bożej z Guadalupe i św. Juana Diego w Żychlinie. W godzinie miłosierdzia poprowadziliśmy uwielbienie z Maryją, a Agnieszka i Paweł opowiedzieli o znaczeniu modlitwy różańcowej w rodzinach. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Dzień zakończyliśmy modlitwą połączoną z Apelem Jasnogórskim.

1-3 maja 2023 r. – Posługa w Bedlnie

Nazajutrz udaliśmy się do Bedlna w diecezji łowickiej, gdzie przez trzy dni towarzyszyliśmy parafianom w przygotowaniach do odpustu ku czci św. Floriana. Pierwszego dnia Agnieszka przybliżyła historię objawień Matki Bożej z Guadalupe Juanowi Diego oraz podzieliła się swoim świadectwem. Wierni usłyszeli nasze wykonania meksykańskich piosenek. W kolejnych dniach małżeństwa z Rodzin Guadalupiańskich opowiadały, jakie znaczenie ma dla nich formacja we Wspólnocie oraz rodzinna modlitwa różańcowa. Dziękujemy osobom, które przyjęły nas pod swój dach oraz za pokazanie kilku wyjątkowych miejsc w okolicy.

5 maja 2023 r. – Posługa w Telewizji TRWAM i Radiu Maryja

Podczas piątkowego programu dla młodzieży „Westerplatte Młodych”, a później w audycji „Czas wzrastania” mogliśmy zobaczyć i usłyszeć Agnieszkę i Pawła Krasuckich, którzy opowiedzieli, jak doszli do małżeństwa i co im pomogło w tej drodze. Nagrodą dla widzów i słuchaczy biorących udział w programach były książeczki „Czas na Miłość”. Zachęcamy do lektury!

14 maja 2023 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W połowie maja zgromadziliśmy się w Archikatedrze Lubelskiej na comiesięcznym uwielbieniu. Podczas adoracji modliliśmy się słowami Litanii Loretańskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę.

21 maja 2023 r. – Posługa w Targowisku

Tym razem odwiedziliśmy południową część naszej archidiecezji, a dokładniej parafię św. Tomasza Becketa w Targowisku. Posługiwaliśmy tam podczas Mszy Świętej, a poprzez krótkie uwielbienie sławiliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

24 maja 2023 r. – Posługa w Parafii Maryi Wspomożycielki Wiernych w Lublinie

W święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych nasza Wspólnota wybrała się do salezjańkiej parafii w Lublinie. Tam poprowadziliśmy uwielbienie z Maryją, zaznaczając swoją obecność także podczas Mszy Świętej.

28 maja 2023 r. – Posługa w Trzebnicy

Pod koniec maja udaliśmy się w okolice Wrocławia – do Trzebnicy. Tam Siostry Boromeuszki po raz dziesiąty zorganizowały Majówkę w Ogrodach Klasztornych. O godz. 15.00 ,,Pod Platanami” poprowadziliśmy nabożeństwo majowe, a następnie w procesji przeszliśmy na scenę, gdzie zaśpiewaliśmy kilka piosenek. Podczas spotkania było wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych.

8 czerwca 2023 r. – Wieczór Chwały w Lublinie

W Uroczystość Bożego Ciała zebraliśmy się na placu katedralnym, aby wspólnie wychwalać naszego Pana. Pierwsza część spotkania była pełna radości i tańca, natomiast w części modlitewnej, adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas tego wieczoru zbieraliśmy również środki na organizację I Archidiecezjalnego Dnia Rodzin, jednocześnie zapraszając wszystkich zebranych do Wąwolnicy.

11 czerwca 2023 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Czerwcowe uwielbienie w katedrze było ostatnie przed wakacjami. Dziękujemy za wspólną modlitwę.

25 czerwca 2023 r. – I Archidiecezjalny Dzień Rodzin w Wąwolnicy

Początek wakacji to dobry moment na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Tego dnia przy Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbył się I Archidiecezjalny Dzień Rodzin pod hasłem ,,Radosne Razem”. Pierwszym i najważniejszym punktem programu była Msza Święta, której przewodniczył abp Stanisław Budzik. Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się na błonia, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Następnie dorośli mogli wysłuchać świadectw małżeństw o komunikacji w rodzinie oraz nawróceniu. W tym samym czasie dzieci pod opieką animatorów podążały śladami Świętej Rodziny, a młodzież budowała statek. Kolejnym punktem był koncert naszego zespołu, a na zakończenie odmówiliśmy Różaniec.

26 czerwca 2023 r. – Posługa w Radzyniu Podlaskim

Pod koniec czerwca udaliśmy się do parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Tam poprowadziliśmy uwielbienie w ramach 40-godzinnego Nabożeństwa przygotowującego do odpustu parafialnego.

1 – 2 lipca 2023 r. – Posługa w Grudziądzu

Pierwszy weekend lipca spędziliśmy w Grudziądzu, w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła i Najświętszej Maryi Panny. W sobotni wieczór uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a następnie poprowadziliśmy modlitwę uwielbienia. Następnego dnia po porannej Mszy Świętej wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lublina.

3 lipca 2023 r. – Uroczystości w Archikatedrze Lubelskiej

Tego dnia obchodziliśmy w naszej katedrze 74. rocznicę „Cudu Lubelskiego”. Na placu katedralnym została odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem wielu kapłanów i biskupów. Homilię wygłosił ks. bp Marek Solarczyk. Po Eucharystii wszyscy zebrani udali się za obrazem Matki Bożej Płaczącej w procesji różańcowej ulicami miasta.

11-16 lipca 2023 r. – Rekolekcje wspólnotowe

W tym roku nasze wakacyjne rekolekcje odbyliśmy w Austrii, pod hasłem ,,Ora et labora”. Pierwsza część hasła została wypełniona poprzez codzienne Msze Święte, adoracje, wspólne Różańce oraz modlitwę brewiarzem. Natomiast praca polegała na sprzątaniu budynku gospodarczego, posłudze w kuchni oraz ewangelizacji miejscowej społeczności. Był również czas na wędrówki i zwiedzanie. Dziękujemy ks. Tomkowi Makarewiczowi za gościnę i towarzyszenie nam podczas rekolekcji.

22-26 lipca 2023 r. – Rekolekcje Rodzin Guadalupiańskich

Kolejne rekolekcje dla Rodzin Guadalupiańśkich miały miejse w Rzeszowie, w Domu Diecezjalnym Tabor. Poprowadził je nasz duszpasterz – ks. Piotr Wojtysiak. Istotnym elementem było głębsze poznanie Pisma Świętego. Podczas gdy dorośli rozważali Słowo Boże, ich pociechy formowały się pod opieką animatorów. Popołudnia przeznaczone były na wyjścia oraz integrację rodzin. Jednego dnia pojechaliśmy do pobliskiej Markowej, gdzie później – 10 września miała miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów.

14-15 sierpnia 2023 r. – Posługa w Niepokalanowie

We wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego udaliśmy się do Niepokalanowa, gdzie miały miejsce przygotowania do Uroczystości Odpustowych Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wieczorem pielgrzymi wysłuchali konferencji o Wieczernikach Różańca Rodzinnego. Następnie poprowadziliśmy uwielbienie. Wspólną modlitwę zakończyliśmy Eucharystią. Następnego dnia dwie rodziny ze wspólnoty podzieliły się swoim doświadczeniem wspólnej modlitwy różańcowej. Zwieńczeniem naszego pobytu była Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Stanisław Dowlaszewicz z Boliwii.

15 sierpnia 2023 r. – Posługa w Radiu Maryja

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Agnieszka i Paweł Krasuccy, Barbara i Marek Staniulewiczowie oraz ks. Łukasz Sidor byli gośćmi „Audycji dla małżonków i rodziców”. Opowiadali o inicjatywie Wieczerników Różańca Rodzinnego.

26 sierpnia 2023 r. – Posługa w Dobryninie

Pod koniec sierpnia po raz trzeci mogliśmy posługiwać podczas Dni Młodych w Dobryninie. Wieczorem wysłuchaliśmy świadectwa o sile modlitwy, a następnie poprowadziliśmy uwielbienie. Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

8 września 2023 r. – Posługa w Radiu Maryja i Telewizji Trwam

Tym razem w programie „Westerplatte Młodych” oraz audycji „Czas wzrastania” naszą Wspólnotę reprezentowali: Marysia Jakubowska oraz małżeństwo Asia i Adrian Przerwowie. Tematem dnia była czystość odzyskana.

10 września 2023 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W drugą niedzielę września rozpoczęliśmy kolejny sezon uwielbień z Maryją w naszej Archikatedrze. Podczas modlitwy oddawaliśmy Panu Bogu nasze życie, nasze trudności oraz prosiliśmy o pokój na świecie, a także o przemianę naszych serc.

23 września 2023 r. – Posługa na spotkaniu kandydatów do bierzmowania – „Rozpaleni”

Tego dnia nasza delegacja – Ania i Gabrysia – była obecna na Targach Lublin podczas wydarzenia dla kandydatów do bierzmowania – „Rozpaleni”. Młodzież miała okazję doświadczyć obecności Boga dzięki świadectwom, integracji, rozmowom oraz uwielbieniu Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Mogła też poznać wspólnoty, grupy, działające w naszej archidiecezji. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

24 września 2023 r. – Posługa w Czerniejowie

Pod koniec września nasza Wspólnota odwiedziła Parafię pw. św. Wawrzyńca w Czerniejowie, gdzie poprowadziła modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

8 października 2023 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Miesiąc październik rozpoczęliśmy comiesięcznym uwielbieniem w Archikatedrze Lubelskiej. Dziękujemy za wspólny Różaniec i zachęcamy do wytrwałości w modlitwie.

23 października 2023 r. – Posługa na KUL-u

Tym razem nasza Wspólnota została zaproszona na Międzynarodowy Kongres Teologów, aby opowiedzieć o tym, kim jesteśmy i jak działamy. Oprócz nas byli również przedstawiciele Wspólnoty Chemin Neuf i Lubelskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji Miriam. Spotkanie zakończyło się krótkim uwielbieniem.

28 października 2023 r. – Posługa w Parafii pw. Świętej Rodziny w Warszawie

Pod koniec października udaliśmy się do Parafii pw. Świętej Rodziny w Warszawie. Posługiwaliśmy tam podczas wieczornej Mszy Świętej oraz poprowadziliśmy modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Można było wysłuchać naszych pieśni oraz rozważań bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pod koniec nabożeństwa chętni otrzymali indywidualne błogosławieństwo.

4 listopada 2023 r. – Bal Wszystkich Świętych

Tradycyjnie na początku listopada zorganizowaliśmy Bal Wszystkich Świętych dla Rodzin Guadalupiańskich. Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie udaliśmy się na poczęstunek, przygotowany przez Rodziny Guadalupiańskie. Centralnym punktem balu było przedstawienie „przybyłych” świętych oraz konkurencje zespołowe. Nie zabrakło również tańców. Na zakończenie odmówiliśmy Dziesiątek Różańca.

12 listopada 2023 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W drugą niedzielę listopada, podczas modlitwy uwielbienia w Archikatedrze Lubelskiej, w sposób szczególny modliliśmy się za naszą Ojczyznę i Polaków.

26 listopada 2023 r. – Posługa w Urzędowie

W Uroczystość Chrystusa Króla, czyli w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, udaliśmy się do Parafii św. Mikołaja w Urzędowie. Wierni mogli wysłuchać krótkiego świadectwa Agnieszki o powstaniu naszej Wspólnoty. Następnie poprzez muzykę i pieśni adorowaliśmy Najświętszy Sakrament.

8 grudnia 2023 r. – Dni Guadalupiańskie – Dzień I

Tegoroczne obchody Dni Guadalupiańskich rozpoczęliśmy w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Było to również zwieńczenie Seminarium Odnowy Wiary, w którym uczestniczyliśmy przez kilka tygodni. Pod koniec Mszy Świętej zawierzyliśmy się Matce Bożej, a następnie udaliśmy się do salki na meksykańską fiestę.

10 grudnia 2023 r. – Dni Guadalupiańskie – Dzień II

Tego dnia, wyjątkowo o godz. 13.00, przybyliśmy do katedry, aby całą Wspólnotą uczestniczyć w Eucharystii. Przedłużeniem naszej modlitwy było uwielbienie z Maryją.

12 grudnia 2023 r. – Dni Guadalupiańskie – Dzień III

Ostatni dzień świętowania był także okazją do podziękowania za 10 lat Wspólnoty. Na początku odmówiliśmy Różaniec, prowadzony przez Rodziny Guadalupiańskie, podczas którego można było ofiarować róże Matce Bożej. Następnie została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył JE Abp Stanisław Budzik. Po Eucharystii odbył się koncert, a poprzez dekoracje i piosenki w języku hiszpańskim mogliśmy się poczuć jak w Meksyku.

 

 

 

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl