joomla templates top joomla templates template joomla

Z Pamiętnika Wspólnotowego 2017

 

1-3 września 2017 - Rekolekcje wspólnot Rodzin Guadalupiańskich i Guadalupe

Pierwsze wspólne rekolekcje naszych obydwu wspólnot odbyły się w Nałęczowie. Konferencje dla dorosłych wygłosił ks. Robert Steszuk, zaś zajęcia z dziećmi i młodzieżą poprowadzili nasi animatorzy. Wszyscy razem udaliśmy się pieszą pielgrzymką do Wąwolnicy, gdzie poprowadziliśmy uwielbienie, wpisując się w program obchodów XXXIX rocznicy koronacji Matki Bożej Kębelskiej.

10 września 2017 - Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do naszych cyklicznych comiesięcznych uwielbień razem z Maryją.

17 września 2017 - Uwielbienie w Ostrowcu Świętokrzyskim

Tego dnia gościliśmy w kościele pw. Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie wraz z parafianami dziękowaliśmy za dar św. Jana Pawła II – jednego z patronów naszej wspólnoty.

1 października 2017 - Uwielbienie w Lubieniu

W październiku w czasie posług uwielbialiśmy Pana modlitwą różańcową, pamiętając o szczególnym charakterze tego miesiąca. Zachęcaliśmy wszystkich do odpowiedzi na wezwanie Maryi: „Odmawiajcie codziennie różaniec!”. Nasza posługa w Lubieniu była jednym z punktów programu Poleskiego Festiwalu Anielskiego.

8 października 2017 - Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W drugą niedzielę miesiąca, razem z Maryją rozważaliśmy tajemnice chwalebne, zawierzając Jej Niepokalanemu Sercu małżeństwa i rodziny.

13 października 2017 - Uwielbienie w Nasutowie

W setną rocznicę zakończenia objawień fatimskich gościliśmy w Nasutowie. Dziękowaliśmy za przekazane pastuszkom orędzie, wzywające nas do pokuty i nawrócenia. Po różańcowym uwielbieniu wyruszyliśmy z lampionami w procesji z figurą Matki Bożej. Nasza posługa zbiegła się z rocznicą erygowania parafii.

15 października 2017 - Uwielbienie w Bydgoszczy

W tym dniu parafia św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy obchodziła 25-lecie istnienia. Nasza wspólnota poprowadziła modlitwę uwielbienia, a następnie wprowadziła wszystkich zgromadzonych w radosny meksykański klimat.

21 października 2017 - Musical w Tarnowie

Wraz ze Wspólnotą Najświętszego Imienia Jezus wystawiliśmy po raz kolejny musical ,,Życie Maryi”. Przedstawienie było jednym z wydarzeń XXXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zorganizowanego przez Klub Inteligencji Katolickiej.

22 października 2017 - Uwielbienie w Puławach

Gościliśmy w parafii Świętej Rodziny. Podczas modlitwy dziękowaliśmy za pontyfikat Jana Pawła II. Po uwielbieniu ucałowaliśmy relikwie naszego ukochanego Ojca Świętego.

27-30 października 2017 - Posługa musicalowa w Londynie

Ostatnie dni października spędziliśmy w Londynie, gdzie oddawaliśmy cześć Pokornej Służebnicy Pana, ukazując w formie Musicalu „Życie Maryi”- „wielkie rzeczy, które jej uczynił”. Mieszkająca tam Polonia mogła obejrzeć przedstawienie w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym 28 i 29 października. Dziękujemy za gościnę i za organizację tak dużego przedsięwzięcia rodzinie Farbotko oraz wszystkim, którzy pomagali w tym dziele.

4 listopada 2017 - Posługa w Kościele Garnizonowym w Lublinie

Posługiwaliśmy w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie w sobotę dobiegała końca peregrynacja Krzyża Trybunalskiego. Mieliśmy okazję szczególnie dziękować za Dzieło Odkupienia, mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa, prowadząc śpiew i uczestnicząc we Mszy Świętej pod przewodnictwem JE ks. bp. Józefa Wróbla.

5 listopada 2017 - Bal Wszystkich Świętych w Parafii Garnizonowej w Lublinie

Parafia Garnizonowa Niepokalanego Poczęcia jest siedzibą Rodzin Guadalupiańskich. Wspólnie zorganizowaliśmy bal, gdzie każdy -“taki duży i taki mały” przebierał się za świętego. Oprócz tańców, śpiewów i wielkiej uczty, gwoździem program była “familiada o świętych”.

Grudzień jest miesiącem ważnym dla każdego katolika, czasem adwentu, w którym oczekujemy na przyjście Jezusa. W tym okresie przypada święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wspomnienie św. Juana Diego i przede wszystkim święto Matki Bożej z Guadalupe. Dla naszej wspólnoty to także wyjątkowy i radosny czas ze względu na organizowane przez nas Dni Guadalupiańskie. W tym roku odbyły się po raz dwunasty.

7 grudnia 2017 r. – Oratorium o Niepokalanym Poczęciu NMP

Obchody Dni Guadalupiańskich rozpoczęliśmy 7 grudnia w Parafii Garnizonowej Niepokalanego Poczęcia NMP Mszą Świętą, po której po raz kolejny wykonaliśmy Oratorium o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W skład ponad 60-osobowego zespołu weszli członkowie naszej wspólnoty oraz jej przyjaciele, aby przez muzykę oddać cześć Maryi. Podczas koncertu wierni usłyszeli pieśni sławiące Matkę Bożą, które były przeplatane fragmentami z ,„Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.

9 grudnia 2017 r. – Musical „Fatima”

Drugi dzień naszego świętowania zbiegł się ze wspomnieniem jednego z patronów wspólnoty, św. Juana Diego − Indianina, któremu na meksykańskim wzgórzu Tepeyac ukazywała się Maryja. 9 grudnia w Amfiteatrze na Poczekajce Rodziny Guadalupiańskie przedstawiły historię objawień Matki Bożej trzem pastuszkom z Fatimy: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Po spektaklu wszyscy zawierzyliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

10 grudnia 2017 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W drugą niedzielę miesiąca posługiwaliśmy w Archikatedrze Lubelskiej. Razem ze zgromadzonymi wiernymi adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym roku gościem specjalnym była założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci – Pani Magdalena Buczek, która poprowadziła dziesiątek Różańca, rozważając tajemnicę chwalebną - „Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową Nieba i Ziemi”.

11 grudnia 2017 r. – „Fiesta Mexicana”

11 grudnia ponownie gościliśmy w Parafii Garnizonowej Niepokalanego Poczęcia NMP. Przed Mszą Świętą wspólnie z Rodzinami Guadalupiańskimi odmówiliśmy tajemnice radosne Różańca Świętego. Mieliśmy również możliwość ucałowania relikwii św. José Sãncheza del Río, piętnastoletniego męczennika z Meksyku. Po uroczystości w sali na plebanii czekały na nas meksykańskie smakołyki, przygotowane przez Siostry ze Wspólnoty „Porcjunkula” Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zorganizowaliśmy także tradycyjną zabawę adwentową zwaną „piñatą”. Polega ona na rozbiciu wypełnionej słodyczami kuli z siedmioma rogami, z których każdy symbolizuje jeden z grzechów głównych. Rozbicie kuli jest pokonaniem grzechów, zaś słodycze są niczym zsyłane łaski. Podczas agapy przeprowadziliśmy loterię, by wesprzeć Siostry Służebnice Wynagrodzicielki NSJ. Szczęściarz, biorący w niej udział , wylosował obraz Matki Bożej z Guadalupe.

12 grudnia 2017 r. – Koncert Mariachi

12 grudnia na zakończenie Dni Guadalupiańskich zgromadziliśmy się w Archikatedrze Lubelskiej, aby uczcić Matkę Bożą z Guadalupe. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Stanisław Budzik. Podniosły charakter wynikał z 30. rocznicy święceń kapłańskich księży, biorących udział w koncelebrze. Po Mszy Świętej odbył się „Koncert dla Najpiękniejszej”. Poprzez pieśni wyśpiewane w różnych językach oddaliśmy Maryi cześć i chwałę. Gośćmi specjalnymi koncertu byli: Pani Aleksandra Rudzińska z Lubartowa oraz śpiewak operowy, Pan Ryszard Morka ze Wspólnoty Dusz Najmniejszych, który przyjechał do nas z Konstancina. Święto Matki Bożej z Guadalupe zgromadziło wielu pielgrzymów z okolic Lublina i nie tylko.

 

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl