joomla templates top joomla templates template joomla

Z Pamiętnika Wspólnotowego 2019

 

6 stycznia 2019 r. – Orszak Trzech Króli w Lublinie

W Święto Objawienia Pańskiego przez centrum Lublina przeszedł Orszak Trzech Króli, który zgromadził wiele osób. Wierni udali się do Katedry, aby tam uczestniczyć w Eucharystii. Po Mszy Świętej, której przewodniczył JE Ks. Abp Stanisław Budzik, odbyło się wspólne kolędowanie, podczas którego wraz z Rodzinami Guadalupiańskimi zaśpiewaliśmy trzy kolędy.

13 stycznia 2019 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W drugą niedzielę miesiąca tradycyjnie posługiwaliśmy w Archikatedrze Lubelskiej. Poprzez śpiew kolęd, razem z Maryją uwielbialiśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

26 stycznia 2019 r. – Koncert ,,z Maryją i Józefem”

Pod koniec stycznia razem z Rodzinami Guadalupiańskimi po raz drugi wykonaliśmy Koncert ,,z Maryją i św. Józefem” w Kościele Garnizonowym. Koncert był pierwszym punktem spotkania Rodziny Radia Maryja. Następnie, pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Stanisława Wielgusa została odprawiona Msza Święta, a po Niej można było wysłuchać kolęd zagranych przez Orkiestrę Wojskową.

27 stycznia 2019 r. – posługa w Żułowie

Nasza wspólnota gościła w Zakładzie Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Niewidomych Kobiet w Żułowie. Poprzez utwory meksykańskie przybliżyliśmy podopiecznym ośrodka historię objawień Matki Bożej z Guadalupe. Spotkanie było dla nas niezwykłym doświadczeniem. Ponadto Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża prowadzące dom oprowadziły nas po miejscach, w których podczas wojny przebywał Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński.

3 lutego 2019 r. – posługa w Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lublinie

Luty rozpoczęliśmy posługą dla osób niepełnosprawnych ze Wspólnoty ,,Wiara i Światło”. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie udaliśmy się do Domu Jana Pawła II, gdzie osoby z tejże wspólnoty w formie przedstawienia przypomniały nam historię objawień Maryi prostemu Indianinowi w Meksyku. W kolejnej części nasza wspólnota, pozostając w klimacie meksykańskim, wyśpiewała piosenki dla Matki Bożej.

10 lutego 2019 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W ósmą rocznicę śmierci śp. Ks. Abpa Józefa Życińskiego została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Abpa Stanisława Budzika, natomiast homilię wygłosił ks. Adam Bab. Tego dnia rozpoczęliśmy również Nowennę za wstawiennictwem Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego o uzdrowienie Alicji Mazurek.

14 lutego 2019 r. – Posługa w Skawinie

We wspomnienie św. Walentego Agnieszka i Paweł gościli w Zespole Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie koło Krakowa. Tam wygłosili konferencję o pięknej miłości.

15-17 lutego 2019 r. – Rekolekcje wspólnotowe w Dąbrowicy

Na miejsce naszych zimowych rekolekcji wybraliśmy Dom Rekolekcyjny w Dąbrowicy, prowadzony przez Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. Podczas tych dni umacnialiśmy naszą wiarę poprzez wspólną Eucharystię, rozważanie Słowa Bożego, słuchanie konferencji oraz nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Dzieliliśmy się również swoimi doświadczeniami podczas grupek tożsamościowych. Serdecznie dziękujemy Siostrom za gościnę!

24 lutego 2019 r. – Posługa w Międzyrzecu Podlaskim

Tego dnia udaliśmy się do Parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie poprowadziliśmy Uwielbienie z Maryją i zawierzyliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

2 marca 2019 r. – Oratorium o św. Józefie w Kaliszu

Po raz drugi Wspólnota Guadalupe i Rodzin Guadalupiańskich posługiwała podczas Pielgrzymki Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tym razem zagraliśmy oratorium ku czci tego świętego. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, podczas której homilię wygłosił ks. dr Marek Dziewiecki. Na koniec obecne w świątyni rodziny zawierzyły się św. Józefowi.

10 marca 2019 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W drugą niedzielę marca, jak co miesiąc, posługiwaliśmy w Archikatedrze Lubelskiej. Była to jednocześnie I Niedziela Wielkiego Postu. Tego dnia szczególnie modliliśmy się za dzieci nienarodzone.

16 marca 2019 r. – Musical „Życie Maryi” w Łukowie

Pierwszy w tym roku musical został wystawiony w diecezji siedleckiej, na deskach Łukowskiego Ośrodka Kultury. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i pomoc w przygotowaniu spektaklu.

19 marca 2019 r. – Oratorium o św. Józefie w Archikatedrze Lubelskiej

W uroczystość św. Józefa – jednego z naszych patronów – zagraliśmy oratorium ku Jego czci. Koncert odbył się w Archikatedrze Lubelskiej i został zarejestrowany przez Telewizję TRWAM. Dziękujemy wszystkim za przybycie, szczególnie cieszymy się z obecności Ks. Bpa Ryszarda Karpińskiego.

24 marca 2019 r. – Posługa na UKSW w Warszawie

Tego dnia obchodziliśmy Dzień Świętości Życia. W tym czasie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie trał Kongres „W trosce o młodych”. Podczas Mszy Świętej i uwielbienia modliliśmy się o ochronę życia.

29 marca 2019 r. – Ekstremalna Droga Krzyżowa

Część naszej wspólnoty wzięła udział w EDK zorganizowanej przez Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska. Wybraliśmy trasę czerwoną, liczącą 46 km. Patronował nam Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy o godz. 19:00 Mszą Świętą w Parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Lublinie. Pomimo trudu, w godzinach porannych dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy.

31 marca 2019 r. – Posługa w Zwoleniu

Marzec zakończyliśmy posługą w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, gdzie dokonano intronizacji obrazu Matki Bożej z Guadalupe, Patronki Życia. W kościele znalazły się również wizerunki pozostałych patronów wspólnoty. Tego dnia odwiedziliśmy także Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ich podopiecznych.

7 kwietnia 2019 r. – Posługa w Mińsku Mazowieckim

Podczas posługi w Parafii św. Antoniego z Padwy uczestniczyliśmy w nabożeństwie Gorzkich żali. Następnie, po uroczystej procesji zostały odprawione Msze Święte. Poprzez Uwielbienie z Maryją sławiliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wierni mogli też wysłuchać świadectwa o naszej wspólnocie.

12 kwietnia 2019 r. – Droga Krzyżowa u braci Kapucynów

W Parafii św. Piotra i Pawła w Lublinie poprowadziliśmy Drogę Krzyżową. Poprzez rozważania poszczególnych stacji oraz pieśni pasyjne przybliżyliśmy się do Wielkiego Tygodnia.

14 kwietnia 2019 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Tym razem druga niedziela miesiąca zbiegła się z Niedziela Palmową. W związku z tym podczas Eucharystii mogliśmy wysłuchać Mękę Pańską i rozważyć Ją. Po zakończeniu Mszy Świętej razem z Maryją uwielbialiśmy Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

25 kwietnia 2019 r. – Posługa w Ołtarzewie

W Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Ołtarzewie miało miejsce Spotkanie formacyjno-duszpasterskie „Z Fatimą w przyszłość – 2019”. Na spotkanie przybyli czcicieli Maryi – zarówno duchowni, jak i świeccy. Po Mszy Świętej pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Łukasza Buzuna oraz wysłuchaniu konferencji, razem ze scholą „Dla Niepokalanej” z Zakopanego poprowadziliśmy Różaniec.

27 kwietnia 2019 r. – Posługa w Niepokalanowie

Po raz kolejny nasza wspólnota odwiedziła miejsce, w którym żył św. Maksymilian Maria Kolbe. Posługiwaliśmy podczas II Ogólnopolskiego Spotkania Apostolatu Margaretka, więc modlitwą otaczaliśmy kapłanów oraz prosiliśmy o nowe powołania. Był to dzień szczególny także ze względu na przypadającą 101. rocznicę święceń kapłańskich naszego Patrona. Mogliśmy również wysłuchać krótkich świadectw przedstawicieli wspólnot przybyłych do Niepokalanowa, w tym wspólnoty Cenacolo.

28 kwietnia 2019 r. – Posługa w Lubochni

Z Niepokalanowa udaliśmy się do Lubochni, gdzie zostaliśmy zaproszeni na 5-lecie Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” Koło w Lubochni. Podczas Eucharystii, do Wspólnoty Kościoła zostali włączeni nowi członkowie. Po Mszy Świętej poprowadziliśmy krótkie uwielbienie. Wierni mieli tez możliwość ucałowania relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dziękujemy wszystkim dzieciom za włączenie się w pokazywanie.

2-5 maja 2019 r. – Posługa na Węgrzech

W weekend majowy udaliśmy się na Węgry, aby uczestniczyć w odsłonięciu Figury Matki Bożej w miejscu, gdzie przed siedemnastoma laty polscy pielgrzymi jadący do Medjugoria ulegli wypadkowi. W katastrofie zginęło 20 osób, a ponad 30 zostało rannych. Główne uroczystości odbyły się 3 maja, w dniu tak ważnym dla polskich katolików. Po uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył JE Bp Laszlo Varga, pojechaliśmy na miejsce wypadku, gdzie obecnie znajduje się pomnik z polskim Orłem i dwudziestoma dzwonkami. W uroczystościach wzięły udział m.in.: osoby, które przeżyły wypadek, bliscy ofiar, Polonia węgierska, przedstawiciele rządu węgierskiego oraz polscy dyplomaci. Obecna była również Pani Prezydentowa Dalma Mádl, która zaangażowała się przed laty w pomoc poszkodowanym. Słuchając przemówień, można było odczuć więź polsko-węgierską. Szczególnie wystąpienie Pana Miklósa Soltésza, sekretarza stanu ds. wyznań i kontaktów narodowościowych w kancelarii premiera Węgier, wzbudziło wzruszenie w słuchaczach. Dziękujemy Bratu Stefanowi Banaszczukowi i wszystkim pielgrzymom za zaproszenie oraz świadectwo wiary. Dzięki Wam jeszcze bardziej wpatrujemy się w Niebo – cel naszej ziemskiej wędrówki.

12 maja 2019 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca poprowadziliśmy modlitwę uwielbienia w Archikatedrze Lubelskiej.

18-19 maja 2019 r. – Posługa w Częstochowie

Tym razem udaliśmy się do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Wiele osób przybyło tam z różnych miejsc w Polsce, aby uczestniczyć w Odpuście Matki Bożej Przenajdroższej Krwi. Nasza wspólnota posługiwała podczas Mszy Świętej oraz uwielbienia.

25-26 maja 2019 r. – Posługa w Rzadkwinie

Ostatni majowy weekend spędziliśmy na Kujawach, w parafii pw. św. Rocha w Rzadkwinie. Razem z Maryją uwielbialiśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a Agnieszka – nasza liderka – przybliżyła parafianom historię powstania wspólnoty.

2 czerwca 2019 r. – Dzień Rodzin Guadalupiańskich

W tym roku spotkanie naszych wspólnot odbyło się w Motyczu Leśnym, w Centrum Dobrego Wychowania. Rozpoczęliśmy je Mszą Świętą, w której uczestniczyło około 100 osób. Następnie udaliśmy się na poczęstunek. Podczas integracji nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, rozgrywek piłki nożnej i tańców izraelskich. Na koniec wspólnie odmówiliśmy „czerwcowe”.

8 czerwca 2019 r. – posługa w Białej Podlaskiej

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego Wspólnota Guadalupe zawitała do parafii pw. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, gdzie posługiwała podczas Mszy Świętej i czuwania.

9 czerwca 2019 r. – Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny zbiegł się w tym roku z Zesłaniem Ducha Świętego. Na początku lubelskiego spotkania wychwalaliśmy Boga za dar życia, a Marysia z naszej wspólnoty powiedziała swoje świadectwo. Na scenie wystąpili również Monika Grajewska i Jerzy Zelnik. Można było także wesprzeć Fundusz „Dziękuję, że żyję”. Następnie w radosnym pochodzie udaliśmy się do Archikatedry Lubelskiej, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta.

14-17 czerwca 2019 r. – UK Młodych

W tych dniach część naszej wspólnoty udała się do miejscowości Laxton Hall w Anglii, gdzie posługiwaliśmy podczas Dni Młodych UK. Spotkanie zostało zorganizowane po raz pierwszy dla młodzieży polonijnej, pragnącej pogłębić swoją relację z Jezusem. Hasłem spotkania były słowa „On woła Cię”. Uczestnicy mogli przybliżyć się do Boga poprzez spotkanie w grupach, wysłuchanie świadectw, m.in. Agnieszki z naszej wspólnoty, członków zespołu „Wyrwani z Niewoli”, a także konferencji ks. Dominika Chmielewskiego SDB, który wyjaśniał m.in. znaczenie Sakramentów Eucharystii oraz Pokuty i Pojednania.

20 czerwca 2019 r. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą na placu katedralnym w Lublinie. Następnie w procesji udaliśmy się do czterech ołtarzy umieszczonych przy pobliskich świątyniach. Po tej uroczystości po raz kolejny nawiedziliśmy diecezję siedlecką, aby razem z mieszkańcami Białej Podlaskiej i okolic wychwalać Boga w koncercie „Biała dla Jezusa”.

29-30 czerwca – Posługa w Doboszowicach

Pod koniec czerwca po raz kolejny Wspólnota Guadalupe wybrała się do parafii św. Mikołaja w Doboszowicach, w diecezji świdnickiej, aby posługiwać podczas Mszy Świętych i uwielbienia. W tym czasie odbywał się również festyn parafialny, a jedną z atrakcji były rozgrywki piłki nożnej „O Puchar Księdza Proboszcza Doboszowic”.

3 lipca 2019 r. – 70. rocznica „Cudu Lubelskiego”

3 lipca 1949 roku w lubelskiej świątyni na wizerunku Matki Bożej pojawiły się łzy. Na pamiątkę tego wydarzenia, 70 lat później na placu katedralnym została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Rojka. Po Eucharystii wierni udali się z cudownym obrazem ulicami Lublina, odmawiając wspólnie część Różańca Świętego. Na zakończenie został odśpiewany Apel Jasnogórski.

5-7 lipca 2019 r. – Posługa w Austrii

Na zaproszenie ks. Tomasza Makarewicza, który przez wiele lat był naszym Duszpasterzem, udaliśmy się do Röschitz, malowniczej miejscowości w północnej Austrii. Podczas tej posługi odbyliśmy w Czechach kilkunastokilometrową pieszą pielgrzymkę śladami św. Klemensa Marii Hofbauera z Jaroslavic do sanktuarium w Tasovicach, gdzie – razem z ludnością austriacką i czeską – uczestniczyliśmy we Mszy Prymicyjnej. Następnego dnia posługiwaliśmy podczas Mszy Świętych w dwóch kościołach parafii Röschitz.

11-12 lipca 2019 r. – Posługa w Przytkowicach

W ramach Rekolekcji dla Młodzieży Agnieszka z naszej Wspólnoty została poproszona o wygłoszenie dwóch konferencji o tematyce czystości. Osoby prowadzące rekolekcje należały do Ruchu Czystych Serc. W tym czasie członkowie naszej wspólnoty poprowadzili również dwa wieczory uwielbienia oraz opowiadali o swoim życiu z Bogiem i Maryją. Pod koniec rekolekcji, uczestnicy mogli dołączyć do Ruchu Czystych Serc.

25 lipca 2019 r. – posługa w Dubiecku

Członkowie naszej wspólnoty zostali poproszeni o poprowadzenia Dnia Skupienia dla młodzieży ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Misio Christi, która zrzesza osoby z różnych krajów. Konferencja Agnieszki o czystości oraz świadectwa wspólnoty, były tłumaczone na język słowacki.

30 lipca - 8 sierpnia 2019 r. – Festiwal Młodych w Medjugorju

Przełom lipca i sierpnia to czas, gdy do miasteczka w południowej Bośni i Hercegowinie zjeżdżają się tysiące młodych osób z całego świata. Również nasza wspólnota uczestniczyła w kilkudniowym Festiwalu Młodych (Mladifest). Podczas spotkania wysłuchaliśmy wiele przejmujących świadectw, konferencji biskupów z różnych państw. Wieczorami w różnych językach odmawialiśmy Różaniec, a następnie braliśmy udział w Mszach Świętych i adoracjach Najświętszego Sakramentu. 2 sierpnia miało również miejsce objawienie Maryi wizjonerce Mirjanie Soldo. W orędziu dla świata Matka Boża mówiła m.in. o wielkiej miłości Jezusa do nas i zachęcała do modlitwy, postu i powierzeniu swojego życia Jej Synowi.

14 sierpnia 2019 r. – Uwielbienie w Kodniu

W Wigilię Wniebowzięcia NMP udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, gdzie odbywały się uroczystości odpustowe. Tego wieczoru wychwalaliśmy Pana Jezusa i Jego Matkę Maryję w krótkim koncercie, a potem podczas Adoracji.

15 sierpnia 2019 r. – Posługa w Kocku

W święto Wniebowzięcia NMP gościliśmy w parafii w Kocku, gdzie posługiwaliśmy podczas Mszy Świętej odpustowej oraz uwielbienia Najświętszego Sakramentu.

21-25 sierpnia 2019 r. – Rekolekcje Rodzin Guadalupiańskich

W tegorocznych rekolekcjach uczestniczyło kilkanaście rodzin z naszej wspólnoty. Na miejsce formacji wybraliśmy Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjno-Rekreacyjny na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. Był czas, w którym każda grupa wiekowa miała oddzielne zajęcia. Dorośli słuchali konferencji, młodzież budowała szałas (jako Namiot Spotkania), starsze dzieci tworzyły makietę górską i poprzez grę terenową odkrywały, jak dojść do świętości, natomiast najmłodsza grupa spędzała czas z animatorkami, poznając nowe zabawy, piosenki i kolorując. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych punktów programu, takich jak modlitwa i integracja, w tym wyjście w góry. Rodzice mieli również możliwość rozważania Słowa Bożego razem ze swoimi pociechami.

25 sierpnia 2019 r. – „Max Festiwal” Rekolekcyjne Spotkanie Młodych

Tego dnia Agnieszka – liderka Wspólnoty Guadalupe – uczestniczyła w Rekolekcyjnym Spotkaniu Młodych w Niepokalanowie, gdzie mówiła o czystości. Na początku opowiedziała swoje świadectwo oraz historię powstania Wspólnoty. Wyjaśniła, czym jest czystość i jak o nią walczyć. W swoim wystąpieniu nawiązywała między innymi do nauczania św. Jana Pawła II czy „Dialogów” mistyczki Ludmiły Krakowieckiej. Po konferencji odpowiedziała na pytania młodzieży.

26 sierpnia 2019 r. – Medjugorskie czuwanie na Jasnej Górze

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej nasza wspólnota po raz kolejny posługiwała muzycznie podczas Czuwania Medjugorskiego na Jasnej Górze. Na początku spotkania można było wysłuchać konferencji, które wygłosił o. Petar Ljubicić z Medjugorja. Po Apelu Jasnogórskim uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, następnie odmówiliśmy Różaniec i do późnych godzin nocnych adorowaliśmy Najświętszy Sakrament.

7 września 2019 r. – Musical „Życie Maryi” na Jasnej Górze

W wigilię święta Narodzenia NMP razem ze Wspólnotą Najświętszego Imienia Jezus udaliśmy się na Jasną Górę, by w formie musicalu na nowo przybliżyć widzom najważniejsze momenty z życia Matki Bożej.

8 września 2019 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Po przerwie wakacyjnej powróciliśmy do Archikatedry Lubelskiej, aby jak co miesiąc razem z Maryją adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

20-22 września 2019 r. – posługa w Skawinie, Słomnikach i Zielenicach

Kolejny wrześniowy weekend spędziliśmy w województwie małopolskim. W piątkowy wieczór poprowadziliśmy godzinną modlitwę podczas nocnego czuwania w parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Następnego dnia udaliśmy się do Słomnik, gdzie odbyły się warsztaty dla osób pragnących wysławiać Pana Boga poprzez muzykę. Przygotowały one wszystkich chętnych do czynnego uczestnictwa w wieczornym uwielbieniu. Zwieńczeniem naszej posługi była niedzielna Msza Święta i krótka adoracja Najświętszego Sakramentu w pobliskich Zielenicach.

29 września 2019 r. – posługa w Otroczu

Wrzesień zakończyliśmy wizytą w Otroczu, w diecezji sandomierskiej. Parafia ta graniczy z archidiecezją lubelską. Nasza posługa zbiegła się z obchodami 100-lecia parafii. Zakończeniem tych uroczystości był koncert i modlitwa uwielbienia poprowadzona przez naszą wspólnotę.

5-6 października 2019 r. – posługa w Ostrołęce i w Ełku

Tym razem udaliśmy się na północ Polski. W sobotni wieczór na zaproszenie „Domowego Kościoła” posługiwaliśmy w Parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce podczas X Wieczoru Skupienia i Uwielbienia. W trakcie spotkania Agnieszka mówiła o miłości i czystości w relacjach małżeńskich oraz przedmałżeńskich. Stamtąd pojechaliśmy do Sióstr Karmelitanek w Ełku, gdzie po niedzielnej Eucharystii poprowadziliśmy modlitwę uwielbienia. Serdecznie dziękujemy Siostrom za okazaną dobroć, rozmowy i wspólny śpiew.

12 października 2019 r. – Musical „Fatima” w Knurowie

Po półtorarocznej przerwie powróciliśmy z musicalem „Fatima”. Tym razem wraz z Rodzinami Guadalupiańskimi dotarliśmy na Śląsk. Knurowska publiczność mogła zobaczyć kolejny musical i wysłuchać nowych piosenek w zmienionej obsadzie.

13 października 2019 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie posługiwaliśmy w lubelskiej archikatedrze. Z racji miesiąca różańcowego wraz z wiernymi odmówiliśmy Tajemnice Chwalebne. W trakcie modlitwy wybrzmiały także piosenki z musicalu „Fatima”.

20 października 2019 r. – Musical „Życie Maryi” w Radomiu

Tego dnia w Oratorium Księży Filipinów w Radomiu po raz 25. przedstawiliśmy musical „Życie Maryi”. Wydarzenie miało charakter charytatywny. Środki z biletów zostały przeznaczone na budowę Hospicjum Dziecięcego im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Wszystkim przybyłym widzom dziękujemy za wsparcie tej akcji.

26-27 października 2019 r. – posługa w Koszalinie

Pod koniec października udaliśmy się na drugi koniec Polski. Tam, w katedrze koszalińskiej, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, po której nasza liderka Agnieszka podzieliła się swoim świadectwem. Po spokojnej adoracji Najświętszego Sakramentu był również czas na zapoznanie wiernych z piosenkami meksykańskimi. Naszą posługę zakończyliśmy niedzielną Eucharystią.

9 listopada 2019 r. – Bal Wszystkich Świętych

Listopad rozpoczęliśmy IV Balem Wszystkich Świętych przy Parafii Garnizonowej w Lublinie. Pierwszym punktem spotkania była inscenizacja, przygotowana przez animatorów Rodzin Guadalupiańskich. Widzowie musieli wykazać się znajomością życiorysów świętych. Następnie odbyła się prezentacja pozostałych osób z podziałem na epoki. Oczywiście nie mogło zabraknąć części muzycznej. Zarówno dzieci, jak i dorośli wzięli udział w karaoke, śpiewając piosenki religijne oraz patriotyczne.

10 listopada 2019 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca posługiwaliśmy w Archikatedrze Lubelskiej podczas Mszy Świętej i Uwielbienia z Maryją. Z racji listopada modliliśmy się o łaskę nieba dla dusz czyśćcowych, a także oddaliśmy naszą Ojczyznę w opiekę Matki Najświętszej w przededniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

15-16 listopada 2019 r. – posługa w Mogilnie

Nasza Wspólnota po raz drugi zawitała do Mogilna na Kujawach, gdzie znajduje się jeden z najstarszych pobenedyktyńskich klasztorów w Polsce. W sobotni poranek uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele z XI wieku. Potem udaliśmy się do Kina Wawrzyn, aby uczestniczyć w Spotkaniu Młodych „Karolina 2019”. Nasza liderka, Agnieszka, mówiła młodzieży o czystości w relacjach, a także podzieliła się swoim świadectwem. Następnie wszyscy we wspólnym śpiewie uwielbialiśmy Pana.

21 listopada, 2 grudnia 2019 r. – konferencje dla młodzieży w Świdniku

W tych dniach w Świdniku odbyły się projekcje filmu „Nieplanowane” dla młodzieży z miejscowych szkół średnich. Film opowiada o działaniach tzw. „klinik aborcyjnych” oraz o walce o życie nienarodzonych. Przedstawiciele Wspólnoty Guadalupe zostali poproszeni, by wygłosić świadectwa związane z obroną życia poczętego.

24 listopada 2019 r. – posługa w Wołyńcach

W Uroczystość Chrystusa Króla wybraliśmy się do Wołyńców w diecezji siedleckiej. Po Eucharystii odbył się koncert papiesko-maryjny „Największemu Polakowi, Janowi Pawłowi II” oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu, w której uwielbialiśmy naszego Pana i Zbawiciela. Na koniec wszyscy poświęciliśmy się Jezusowi Chrystusowi.

29-30 listopada 2019 r. – „Lublin Uwielbia”

W ostatnich dniach listopada w Hali Globus w Lublinie miało miejsce wydarzenie „Lublin Uwielbia”, zorganizowane przez Katolicką Odnowę w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. Przez 24 godziny wierni mogli uczestniczyć w modlitwach prowadzonych przez różne wspólnoty, wysłuchać wartościowych świadectw i konferencji, m.in. przybyłego z Włoch brata Elii Cataldo. Była również okazja do spowiedzi świętej oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu. Nasza Wspólnota posługiwała podczas sobotniej Mszy Świętej, a także poprowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia na zakończenie spotkania.

8 grudnia 2019 r. – posługa w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Grudzień był dla nas pracowitym miesiącem, gdyż – jak co roku – zorganizowaliśmy obchody święta patronalnego naszej Wspólnoty. W tym roku Dni Guadalupiańskie rozpoczęły się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W „godzinie łaski” posługiwaliśmy podczas odpustowej Mszy Świętej w Parafii Garnizonowej, natomiast wieczorem – jak w każdą drugą niedzielę miesiąca – w Archikatedrze Lubelskiej. Podczas modlitwy uwielbienia prosiliśmy o łaskę przyjmowania woli Bożej w naszym życiu.

12 grudnia 2019 r. – Koncert „Mariachi dla Najpiękniejszej” w Archikatedrze Lubelskiej

Najważniejszym dniem podczas guadalupiańskiego świętowania był 12 grudnia. Właśnie wtedy w Kościele wspominamy Matkę Bożą z Guadalupe. Dlatego, chcąc uczcić naszą Mamę, najpierw uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej, a następnie wraz z przyjaciółmi Wspólnoty wykonaliśmy koncert z pieśniami sławiącymi Maryję. Naszymi gośćmi śpiewającymi byli: o. Julian Śmierciak OFM, o. Azariasz Hess OFM, s. Łucja Soares Justiniano, Aleksandra Rudzińska-Jemielniak oraz Dominik Garbal. Zarówno dzięki muzyce, jak i niecodziennemu wystrojowi świątyni, mogliśmy poczuć się jak w Meksyku.

13 grudnia 2019 r. – Musical „Życie Maryi” na Poczekajce

Tego dnia po raz 26. wystawiliśmy Musical prezentujący ważne momenty z życia Matki Najświętszej. Jak zwykle towarzyszyła nam Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus, przedstawiciele Rodzin Guadalupiańskich oraz zaprzyjaźnieni muzycy. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i modlitwę.

14 grudnia 2019 r. – Fiesta Mexicana

Dni Guadalupiańskie zakończyliśmy w Parafii Garnizonowej. Podczas gdy Rodziny Guadalupiańskie prowadziły Różaniec, każdy przybyły mógł się pomodlić przy Obrazie Matki Bożej z Guadalupe i zostawić dla Niej różę. Następnie została odprawiona Msza Święta, po której ze śpiewem na ustach wyruszyliśmy w korowodzie razem z Maryją i Józefem, szukając „gospody” (tradycyjne meksykańskie posadas). Po przybyciu do salki goście degustowali meksykańskie smakołyki, przygotowane przez Siostry ze Wspólnoty Porcjunkula FZŚ. Na najmłodszych czekała jeszcze jedna atrakcja – piñata (kula wypełniona słodkościami). Przeprowadzono również loterię, w której można było wygrać obraz z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Zebrane pieniądze zostały przekazane na Rodzinny Dom Dziecka im. Serca Jezusa, prowadzony przez Siostry Wynagrodzicielki NSJ.

17 grudnia 2019 r. – posługa w Siedlcach

Tym razem nasza Wspólnota posługiwała podczas ostatniego dnia rekolekcji adwentowych dla młodzieży z Duszpasterstwa Akademickiego w Siedlcach. Na początku spotkania Agnieszka wygłosiła konferencję o czystości. Następnie została odprawiona Msza Święta, a po niej wszyscy zebrani adorowali Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zawierzając się Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl