joomla templates top joomla templates template joomla

Z Pamiętnika Wspólnotowego 2020

 

6 stycznia 2020 r. – posługa w Sobolewie

Rok 2020 rozpoczęliśmy posługą w Parafii Świętej Rodziny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie niedaleko Garwolina. Mieszkańcy uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli, który doprowadził ich do kościoła parafialnego. Tam nasza liderka opowiedziała o początkach Wspólnoty, a następnie razem z wiernymi chwaliliśmy małego Jezusa poprzez śpiew kolęd. Koncert zakończyliśmy zawierzeniem rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi.

12 stycznia 2020 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Podczas styczniowego spotkania w Archikatedrze Lubelskiej, na Mszy Świętej nie mogło zabraknąć pięknych polskich kolęd. Natomiast w trakcie Uwielbienia w sposób szczególny modliliśmy się o pokój dla świata oraz w naszych sercach.

12 lutego 2020 r. – posługa w Janowie Podlaskim

W Uroczystość Ofiarowania Pańskiego nasza Wspólnota udała się do Janowa Podlaskiego. Tam, w kościele pw. Trójcy Świętej, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a następnie poprowadziliśmy Uwielbienie z Maryją. Podczas posługi poznaliśmy również miejscowe gospodynie, które przybliżyły nam historię tamtejszej ludności oraz zapoznały nas z tradycjami regionu.

9 lutego 2020 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W drugą niedzielę miesiąca modliliśmy się w Archikatedrze Lubelskiej. Podczas uwielbienia w sposób szczególny prosiliśmy o światło dla nas, abyśmy wiarą i życiem świadczyli o Chrystusie.

14-16 lutego 2020 r. – rekolekcje w Kodniu

Po raz kolejny rekolekcje wspólnotowe odbyły się w Kodniu. Pierwszego dnia posługiwaliśmy podczas comiesięcznego spotkania młodzieży diecezji siedleckiej. W ramach weekendowej formacji ks. Łukasz, nasz duszpasterz, oraz niektórzy członkowie Wspólnoty poprzez konferencje starali się pogłębić naszą wiedzę na temat dwóch owoców Ducha Świętego, jakimi są cierpliwość i uprzejmość. Uczestniczyliśmy w codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, rozważaniu Słowa Bożego oraz spotkaniach w grupach, podczas których dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.

29 lutego 2020 r. – posługa w Skierbieszowie

Ostatniego dnia lutego wybraliśmy się do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w diecezji zamojsko‑lubaczowskiej, gdzie posługiwaliśmy podczas Mszy Świętej, po której adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Następnie spotkaliśmy się z przedstawicielami skierbieszowskiej młodzieży należącej do Ruchu Światło‑Życie.

7 marca 2020 r. – posługa w Kaliszu

W pierwszą sobotę marca wraz z Rodzinami Guadalupiańskimi pojechaliśmy do Kalisza, gdzie uczestniczyliśmy w spotkaniu Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Podczas spotkania wysłuchaliśmy konferencji ks. abpa Grzegorza Rysia, który, przytaczając przykłady biblijne, mówił o domu, wierze i więzach rodzinnych. Był czas na prezentację przybyłych grup oraz na ciepły posiłek. Następnie przeszliśmy do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, gdzie nasza Wspólnota poprowadziła uwielbienie. Na zakończenie została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył bp Szymon Stułkowski.

8 marca 2020 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Tego dnia, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, modliliśmy się w Archikatedrze Lubelskiej. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu prosiliśmy w szczególności o potrzebne łaski dla kobiet. Powierzyliśmy również Jezusowi wszystkie osoby, które potrzebują Jego miłości.

19 kwietnia 2020 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W tym roku kwietniowe uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej odbyło się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa było ono inne niż zwykle. Podczas modlitwy polecaliśmy Maryi chorych, a także osoby pełniące służbę w tym czasie. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez transmisję online łączyli się z nami w modlitwie.

10 maja 2020 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Po kwietniowej przerwie powróciliśmy do spotkań na żywo z wiernymi w Archikatedrze Lubelskiej. Podczas adoracji prosiliśmy m.in. o Ducha Świętego, pokój w naszych sercach oraz o ochronę życia poczętego.

18 maja 2020 r. – posługa w parafii pw. Świętej Rodziny

W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II przybyliśmy do parafii Świętej Rodziny w Lublinie − miejsca, gdzie 33 lata temu papież Polak sprawował Eucharystię oraz udzielił święceń kapłańskich 50 diakonom z całej Polski. Nasze spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, następnie odśpiewaliśmy Apel. Modlitwę zakończyliśmy pod Krzyżem Papieskim.

5 czerwca 2020 r. – posługa w Niepokalanowie

W pierwszy piątek miesiąca udaliśmy się do Niepokalanowa, gdzie poprowadziliśmy czuwanie modlitewne. Poprzedziło ono spotkanie pierwszosobotnie, podczas którego zebrani powierzyli siebie Niepokalanemu Sercu Maryi.

11 czerwca 2020 r. – posługa podczas Uroczystości Bożego Ciała

Tym razem w Uroczystość Bożego Ciała posługiwaliśmy w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Fałkowicach na Opolszczyźnie. Od rana uczestniczyliśmy we Mszach Świętych, a także w procesji z Najświętszym Sakramentem po ulicach miejscowości. Podziw wzbudziły w nas przepiękne dywany kwiatowe, wykonane przez parafian przy każdym ołtarzu. Natomiast wieczorem wspólnie z mieszkańcami Fałkowic śpiewem uwielbialiśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Również w Lublinie nie mogło zabraknąć członków naszej Wspólnoty, którzy towarzyszyli Lublinianom we Mszy Świętej w Archikatedrze oraz w procesji Bożego Ciała.

14 czerwca 2020 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Podczas ostatniego przed wakacjami Uwielbienia z Maryją w sposób szczególny modliliśmy się o pokój w naszych sercach oraz o odwagę niesienia Chrystusa innym.

28 czerwca 2020 r. – posługa w Starym Opolu

Czerwiec zakończyliśmy posługą w parafii diecezji siedleckiej, gdzie odbywały się uroczystości odpustowe. Posługiwaliśmy podczas Mszy Świętych, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także przeszliśmy w procesji ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3 lipca 2020 r. – Rocznica „Cudu lubelskiego”

Tego wieczoru uczestniczyliśmy w obchodach 71. rocznicy „Cudu lubelskiego”. Uroczysta Msza Święta, której przewodniczył JE bp Adam Bab, została odprawiona na placu katedralnym. Następnie za obrazem Matki Bożej Płaczącej udaliśmy się w procesji z lampionami ulicami miasta, odmawiając wspólnie Różaniec.

7 - 11 lipca 2020 r. – Rekolekcje Wspólnoty Rodzin Guadalupiańskich

Wakacyjne rekolekcje Wspólnoty Rodzin miały miejsce w Zakrzowie, w pobliżu Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas spotkań w grupach, dzieci i młodzież przygotowywały przedstawienie o przeżywaniu Eucharystii na podstawie objawień Matki Bożej Catalinie Rivas. Natomiast rodzice podejmowali tematy małżeńskie razem z prowadzącymi − Beatą i Marcinem Mądrymi. Centrum każdego dnia stanowiła Eucharystia, podczas której kazanie głosił ks. Łukasz Sidor. Małżeństwa miały również możliwość nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Oczywiście nie mogło zabraknąć integracji m.in. poprzez sport oraz tańce izraelskie.

25 lipca - 1 sierpnia 2020 r. – Rekolekcje dla młodzieży

Nasza Wspólnota po raz pierwszy zorganizowała rekolekcje dla młodzieży z całej Polski. Miejscem spotkania był ośrodek Fundacji Oaza Życzliwości w Przytkowicach, w województwie małopolskim. Tytuł rekolekcji brzmiał „Uczmy się kochać!”. Uczestnicy wysłuchali wielu wartościowych konferencji oraz licznych świadectw, w tym animatorów Wspólnoty Guadalupe. Jednym z punktów dnia były warsztaty, których efekt końcowy został przedstawiony szerszej publiczności w spektaklu „Powołani do Miłości” w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziękujemy wszystkim prowadzącym za zaangażowanie oraz młodzieży za ich otwartość na nasze propozycje.

14 sierpnia 2020 r. – Musical „Życie Maryi” w Kodniu

W przeddzień Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przybyliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej − Królowej Podlasia. Tam, na placu kalwaryjnym o godz. 21.45 wystawiliśmy musical „Życie Maryi” wraz ze Wspólnotą Najświętszego Imienia Jezus. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za obecność i wspólną modlitwę.

28 - 30 sierpnia 2020 r. – rekolekcje Wspólnoty Guadalupe

Wakacyjne rekolekcje były zwieńczeniem rocznej formacji Wspólnoty i tym razem odbyły się w Nałęczowie. Podczas konferencji poruszane były tematy dotyczące m.in. miłości i przebaczenia. Poprzez warsztaty taneczne uczyliśmy się innej formy uwielbiania Boga. Oprócz Mszy Świętych i wspólnych modlitw porannych i wieczornych był również czas na osobiste spotkanie z Bogiem podczas nocnej adoracji czy różańca w plenerze.

3 września 2020 r. – posługa w Radzyniu Podlaskim

Miesiąc wrzesień Wspólnota rozpoczęła posługą w parafii pw. Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim, gdzie swój jubileusz obchodził Legion Maryi. Nasza Wspólnota poprowadziła tam modlitwę podczas Różańca i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

5 - 6 września 2020 r. – posługa w Doboszowicach

Po raz kolejny Wspólnota Guadalupe gościła w diecezji świdnickiej, w parafii św. Mikołaja w Doboszowicach. W sobotni wieczór Po Mszy Świętej odbył się koncert dla Maryi, podczas którego można było usłyszeć fragmenty z „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”.

8 września 2020 r. – posługa w Wilczopolu

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny udaliśmy się do pobliskiej parafii w  Wilczopolu, gdzie miały miejsce uroczystości odpustowe. Po nabożeństwie wyruszyliśmy w procesji wokół kościoła.

12 września 2020 r. – Dzień Rodzin Guadalupiańskich

Tym razem nasze coroczne spotkanie, integrujące wspólnotę młodzieżową, nasze rodziny oraz Wspólnotę Rodzin Guadalupianskich odbyło się w Pliszczynie, przy Domu Zakonnym Księży Sercanów. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, podczas której powitaliśmy nowego duszpasterza Wspólnoty Rodzin Guadalupiańskich – ks. Wojciecha Mazura. W ramach integracji został przeprowadzony quiz, sprawdzający wiedzę biblijną, na temat Kościoła, a także wspólnoty. Następnie odbyły się zawody sportowe i mecz piłki nożnej, a zwycięskie drużyny otrzymały puchary wypełnione słodkościami.

13 września 2020 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Tego dnia dziękowaliśmy Panu Bogu za wszystko, co nas spotkało, powierzaliśmy swoje sprawy, a także prosiliśmy o przebaczenie naszych grzechów. Przypomnieliśmy również słowa Matki Najświętszej, które mówiła pastuszkom w Fatimie.

11 października 2020 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W miesiącu szczególnie poświęconym Maryi, polecaliśmy Jej nasze rodziny, codzienne obowiązki, dzieci nienarodzone, a także chorych i cierpiących oraz służbę zdrowia. Wszystkie te sprawy oddawaliśmy w modlitwie różańcowej.

13 października 2020 r. – posługa w parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie

W dniu, w którym wspominamy ostatnie objawienie fatimskie, Wspólnota Guadalupe odwiedziła parafię św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Wypełniając polecenia Matki Bożej, wraz z wiernymi modliliśmy się na różańcu.

9 listopada 2020 r. – Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

Niedzielnego wieczoru, jak co miesiąc posługiwaliśmy w Archikatedrze Lubelskiej podczas Mszy Świętej i Uwielbienia z Maryją. Tym razem, w sposób szczególny modliliśmy się za dzieci poczęte, o ochronę życia w naszym kraju i na całym świecie. Tę intencję zanosiliśmy poprzez modlitwę różańcową włączając się w akcję „Różaniec do granic nieba".

9 grudnia 2020 r. – posługa w Parafii Garnizonowej NPNMP w Lublinie

Obchody XV Dni Guadalupiańskich rozpoczęliśmy wspomnieniem jednego z naszych patronów – św. Juana Diego w Parafii Garnizonowej pw. NPNMP w Lublinie. Podczas gdy Rodziny Guadalupiańskie prowadziły modlitwę różańcową, wszyscy chętni mogli podejść do obrazu Matki Bożej i zawierzyć Jej siebie oraz własne rodziny. Każdy też ofiarowywał Maryi róże, które są szczególnym symbolem objawień na górze Tepeyac. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej roratniej, podczas której kazanie wygłosił duszpasterz Wspólnoty Rodzin – ks. Wojciech Mazur. Wierni wychodzący z kościoła, otrzymali meksykańskie pińaty.

12 grudnia 2020 r. – ,,Wysławianie Maryi" w Archikatedrze Lubelskiej

Tak jak w poprzednich latach, również i tym razem w Święto Matki Bożej z Guadalupe udaliśmy się do Archikatedry Lubelskiej, by podziękować naszej Niebieskiej Mamie za kończący się rok. Na początku odmówiliśmy część radosną Różańca Świętego. Głównym punktem programu była Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Adam Bab. Po Eucharystii sławiliśmy Matkę Najświętszą w pieśniach meksykańskich. W sposób szczególny dziękujemy kapłanom, którzy włączyli się we wspólny śpiew: O. Julianowi Śmierciakowi OFM, O. Azariaszowi Hessowi OFM oraz ks. Pawłowi Szymańskiemu.

13 grudnia 2020 r. – posługa w Siedlcach

Po dłuższej przerwie nasza Wspólnota wybrała się z posługą poza diecezję lubelską. Tego dnia w parafii pw. Bożego Ciała w Siedlcach miała miejsce instalacja relikwii św. José Sancheza del Rio – meksykańskiego nastolatka, który w okresie prześladowań Kościoła w Meksyku oddał życie, wiernie trwając przy Chrystusie. Podczas uroczystej Mszy Świętej homilię wygłosił ks. bp Grzegorz Suchodolski – biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

13 grudnia 2020 r. – Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

W drugą niedzielę miesiąca zgromadziliśmy się w centrum naszej archidiecezji, aby adorować Najświętszy Sakrament wraz z Maryją z Guadalupe. Podczas modlitwy zapraszaliśmy Matkę Najświętszą do naszych spraw, szczególnie tych trudnych. Prosiliśmy, aby zaprowadziła nas do Swego Syna, który rozjaśni ciemności naszego życia. Bóg zapłać ks. Krzysztofowi Flisowi za wspólny śpiew uwielbienia.

19 grudnia 2020 r. – posługa w Kodniu

Pod koniec adwentu odwiedziliśmy Kodeń, gdzie miało miejsce spotkanie modlitewne ,,Wieczór z Maryją". W programie znalazły się konferencje członków naszej Wspólnoty na temat zawierzenia Matce Bożej oraz modlitwy różańcowej w rodzinach, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także poprowadzona przez nas części Różańca Świętego. Zwieńczeniem była Msza Święta oraz przyjęcie szkaplerza Matki Bożej Kodeńskiej.

 

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl