joomla templates top joomla templates template joomla

Z Pamiętnika Wspólnotowego 2021

 

10 stycznia 2021 r. – Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Podczas pierwszego Uwielbienia z Maryją w nowym roku modliliśmy się o łaskę nawrócenia i pokój w naszych sercach, abyśmy rozpoznawali obecność Pana Boga i aby był On zawsze na pierwszym miejscu. W Litanii do św. Józefa powierzyliśmy również wszystkie małżeństwa i rodziny, aby wiernie trwały w swoim powołaniu. W naszych modlitwach pamiętaliśmy także o Agnieszce i Pawle Krasuckich, liderów naszej Wspólnoty, którzy 27 grudnia 2020 roku, w Niedzielę Świętej Rodziny, zawarli sakramentalny związek małżeński.

31 stycznia 2021 r. – Pożegnanie Ks. Proboszcza Andrzeja Piersiaka z Parafii Garnizonowej pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie

Tego dnia, razem z Rodzinami Guadalupiańskimi posługiwaliśmy na Mszy Świętej, po której nastąpiło pożegnanie ks. Andrzeja Piersiaka – proboszcza z Parafii Garnizonowej w Lublinie. Dziękujemy księdzu Andrzejowi za wszystkie lata otwartości na naszą działalność i współpracę na polu ewangelizacji i duszpasterstwa rodzin oraz życzymy potrzebnych łask na dalszą pracę w nowym miejscu. Bóg zapłać!

3 lutego 2021 r. – posługa w Archikatedrze Lubelskiej

Każdego trzeciego dnia miesiąca, wierni z różnych miejsc przybywają do Archikatedry Lubelskiej, aby modlić się przy Obrazie Matki Bożej Płaczącej i zanosić Jej swoje intencje. Tym razem czuwanie poprowadziła nasza Wspólnota. Na zakończenie wszyscy zebrani mogli otrzymać indywidualne błogosławieństwo św. Błażeja.

6 lutego 2021 r. - Przystąpienie Rodzin Guadalupiańskich do Wieczerników Różańca Rodzinnego

Pod koniec stycznia nasza Wspólnota, a w szczególności Wspólnota Rodzin Guadalupiańskich, rozpoczęła cykl spotkań przygotowujących do przystąpienia do Wieczerników Różańca Rodzinnego. Na początku lutego miało miejsce zawierzenie chętnych rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi i przystąpienie do Wieczerników Różańca Rodzinnego.

14 lutego 2021 r. - Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Tego dnia modliliśmy się o miłość, która nadaje piękno i wielką wartość. Prosiliśmy o otwartość na Boże Słowo, abyśmy z łaską Bożą potrafili je wypełniać. Oddawaliśmy Bogu nasze słabości, aby On, jako najlepszy Lekarz, mógł nas uzdrawiać i oczyszczać.

14 marca 2021 r. - Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Po Mszy Świętej Agnieszka zachęcała wiernych do odmawiania Różańca i włączenia się w Wieczerniki Różańca Rodzinnego. Następnie, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, prosiliśmy o doświadczenie Bożej miłości, o jedność z Chrystusem i abyśmy uczyli się kochać. Na koniec zachęcaliśmy także do modlitwy o ochronę życia poczętego.

18 marca 2021 r. - Rekolekcje Wielkopostne na KUL’u

Nasza Wspólnota towarzyszyła studentom podczas pierwszego dnia Ogólnopolskich Rekolekcji Akademickich Online, organizowanych przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Tytuł rekolekcji brzmiał: ,,Patris corde - ojcowskim sercem". Spotkania modlitewne odbywały się w łączności ze społecznością akademicką z całego kraju. Po Eucharystii odśpiewaliśmy Litanię do św. Józefa.

19 marca 2021 r. - Czuwanie wspólnotowe

W Uroczystość św. Józefa, jednego z patronów naszej Wspólnoty, zebraliśmy się w Archikatedrze Lubelskiej na wieczornym czuwaniu. Rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową, a następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. W kolejnej części spotkania wysłuchaliśmy konferencji, dotyczącej sposobów modlitwy i budowania naszej relacji z Bogiem. Czuwanie zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu i częścią Różańca Świętego.

26 marca 2021 r. - Droga Krzyżowa w Archikatedrze Lubelskiej

Pod koniec Wielkiego Postu posługiwaliśmy podczas Drogi Krzyżowej w Archikatedrze Lubelskiej. W trakcie rozważań można było usłyszeć słowa Jezusa skierowane do każdego z nas. Wybrzmiały również nowe piosenki naszej Wspólnoty.

11 kwietnia 2021 r. - Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

W Niedzielę Miłosierdzia zgromadziliśmy się na comiesięcznej modlitwie w Archikatedrze, aby dziękować za dar Zmartwychwstania, zwycięstwa życia nad śmiercią. Prosiliśmy o poznanie prawdy o nas samych i o pokój serca. Poprzez Koronkę do Miłosierdzia Bożego wypraszaliśmy miłosierdzie dla wszystkich potrzebujących.

9 maja 2021 r. - Uwielbienie z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej

Podczas uwielbienia w Archikatedrze Lubelskiej powierzyliśmy Panu Bogu naszą codzienność: wszystkie radości i sukcesy, ale także to, co w nas słabe. W Litanii Loretańskiej oddaliśmy cześć Matce Najświętszej, która wyprasza nam potrzebne łaski. Również tego dnia pierwsza parafia rozpoczęła przygotowania do Wieczerników Różańca Rodzinnego.

13-15 maja 2021 r. - Rekolekcje Wieczerników Różańca Rodzinnego w Krynicy Morskiej

Nasza Wspólnota prowadziła rekolekcje dla Duszpasterstwa „Dobre Słowa” prowadzonego przez O. Józefa Koszarnego OFM Cap. Zachęcaliśmy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach. Oprócz konferencji, modlitwy i świadectw członków Wspólnoty, nie zabrakło oczywiście śpiewu na chwałę Pana i cześć Maryi.

 

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl

stat4u