joomla templates top joomla templates template joomla

2018

19 luty 2018 r. - godz.14.30 – chwila, w której Bóg Ojciec zabrał Olafa do swego Domu, chwila, od której trwamy w modlitwie o wybudzenie i uzdrowienie Alicji...

W wypadku samochodowym zginął wierny czciciel Maryi, a nasz przyjaciel ze Wspólnoty - Olaf. Jadąca z nim Alicja, także ze wspólnoty, jest od tego dnia w śpiączce.

To wydarzenie poruszyło wiele serc, zarówno znajomych Alicji i śp.Olafa, jak i zupełnie obcych... Przez wiele dni odprawiane były Msze Święte o uzdrowienie Alicji i za duszę śp.Olafa. Wspólnota otrzymała błogosławieństwa Arcybiskupa Stanisława Budzika, aby modlić się o uzdrowienie Alicji za wstawiennictwem Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wielkość Osoby Prymasa Tysiąclecia dane nam było także uczcić poprzez nagranie piosenki dla WSS SPZOZ do Jego słów, gdyż słowa Prymasa „Warto służyć każdemu człowiekowi, dla każdego warto się poświęcić” stanowią misję Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, któremu patronuje.

W drugie niedziele miesiąca uwielbialiśmy Jezusa przez Maryję w Archikatedrze Lubelskiej,dziękując za dar Wspólnoty oraz wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego świętowaliśmy 5-lecie istnienia naszej Wspólnoty i zespołu, dziękując za dar służby, polecając Jezusowi Alicję i śp.Olafa.

Naszą posługą objęliśmy także młodzież. Byliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach, w Załubicach k/Radzymina. Wraz z Maturzystami Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie prosiliśmy Jasnogórską Panią i św. Józefa o rozeznanie powołania. Hymnem czuwania była nasza piosenka pt. „Dom”. Włączyliśmy się także w obchody XXXIII Światowego Dnia Młodzieży diecezji lubelskiej.

Na zaproszenie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie nasza liderka Agnieszka Beszłej wygłosiła w kwietniu konferencję „Czas na czystość”. Niedługo potem została wydana książeczka „Czas Maryi-czas na czystość”. Szczególnie podczas spotkań z młodzieżą Agnieszka dzieliła się swoim świadectwem życia w czystości, a także mówiąc o początkach wspólnoty. Książeczka była rozprowadzana podczas Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, gdzie w grupach głosiliśmy konferencje o czystości.

Czystości została poświęcona „Niedziela czystości” w Niepokalanowie, gdzie w dniach 6-22 sierpnia miało miejsce „Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi”. Niewiasty z naszej Wspólnoty uczestniczyły także w spotkaniu modlitewnym zorganizowanym przez Dzielne Niewiasty Junior, dzieląc się świadectwami związanymi z czystością oraz ucząc się w warsztatach doboru ubioru o urody.

Maryja zaprowadziła nas do wielu parafii lubelskich: na obchody 100-lecia założenia Zgromadzenia Sióstr SłużebnicWynagrodzicielek NSJ, do Kazimierzówki, do księży Pallotynów, do parafii św.Mikołaja, gdzie modliliśmy się za małżonków i zakochanych, na zakończenie rekolekcji odnowienia Nieustannej Nowenny do Matki Bożej w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dane nam było także prowadzić posługę wraz ze scholą Totus Tuus w dzień Rekoronacji Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. W dniu Wspomnienia św. Jana Pawła II oddaliśmy hołd jednemu z Patronów naszej Wspólnoty. W ramach dni Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka 2018” w kościele MSD dziękowaliśmy za dar jakim jest muzyka, przez który służymy Bogu i ludziom.

W związku z I Forum Charyzmatycznym w Lublinie, przez modlitwę i śpiew prosiliśmy Ducha Świętego o rozpalanie serc w głoszeniu Słowa Bożego. W wigilię uroczystości św. Józefa - także naszego Patrona, miało miejsce Oratorium o św. Józefie. W dniu Wspomnienia św. Jana Pawła II dane nam było posługiwać modlitewnie i dziękować za naszego Papieża i naszego Patrona.

Trzykrotnie tego roku Maryja zaprowadziła nas do miejsc pracy Sióstr Nazaretanek. Uczestniczyliśmy w X Pielgrzymce Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu do Kalisza, w obchodach 29 rocznicy beatyfikacji bł. Marii Franciszki Siedliskiej w Roszkowskiej Woli i Żdzarach. Ponadto w przeddzień Dnia Matki z dziećmi z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Częstochowie modliliśmy się za rodziny i przybliżyliśmy dzieciom historię objawień w Meksyku. W Słomnikach k/Krakowa zawierzyliśmy w modlitwie dzieci pierwszokomunijne i wszystkie mamy.

W święto Bożego Ciała uwielbialiśmy Boga w koncercie „Siedlce dla Jezusa”.

W czerwcu dwukrotnie wzięliśmy udział Marszu dla Życia i Rodziny - III w Dukli, miejscu urodzenia św.Jan z Dukli, gdzie wysłuchaliśmy świadectw osób zaangażowanych w obronę życia oraz w XVI w Lublinie, gdzie po mszy świętej przeszliśmy ulicami Lublina, aby pod hasłem „Dziękuję, że żyję” zamanifestować swe poparcie dla każdego życia.

W tym roku dwukrotnie zawitaliśmy w Krynicy Zdrój, gdzie wzięliśmy udział w koncercie „Królowej Krynickich Zdrojów”, a także w koncercie „Nieustannie wdzięczni Nieustającej”.

W Knurowie dane nam było podzielić się radością i miłością w miejscach szczególnych - w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym oraz w Domu Pomocy Społecznej - Ośrodku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

Knurów - Strzygłowice był też jednym z miejsc, gdzie wystawiliśmy musical „Życie Maryi”. Poza tym musical zaprezentowaliśmy publiczności w WSD w Częstochowie oraz w Amfiteatrze na „Poczekajce” w ramach XIII Dni Guadalupiańskich w Lublinie.

W dniach 15-18 czerwca na naszej drodze znalazła się Norwegia, gdzie na zaproszenie Katarzyny Szulc oraz Polonii wraz z mieszkańcami Oslo, Fredrikstad i Moss uwielbialiśmy Boga „Z Maryją w Duchu Świętym”.

W sierpniu członkowie naszej Wspólnoty udali się w 40. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, natomiast hymnem stała się nasza piosenka „Zróbmy wszystko, co powie nam Pan.” Przed Pięknym Obliczem prowadziliśmy też czuwanie razem z Rodziną Dobrego Słowa w Święto Matki Boskiej Częstochowskiej.

W przeddzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, z okazji 500-lecia Parafii w Kodniu prowadziliśmy koncert ku czci Maryi w wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej, nad którym pieczę sprawują Misjonarze Oblacji Maryi Niepokalanej.

Ze swoją posługą podczas mszy świętej i uwielbienia, byliśmy ponadto w Siemianowicach Śląskich, gdzie modliliśmy się w intencji Miasta i Mieszkańców, we Włocławku we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, uczestnicząc także w festynie parafialnym, w Łosicach w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w Międzyrzeczu w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polskich, w Doboszowicach, gdzie nie zabrakło akcentów meksykańskich, w Warszawie w Święto Narodzenia Maryi uwielbialiśmy Ją w Dniu Jej Urodzin, w Kolegiacie Łukowskiej uwielbialiśmy Boga przez Maryję i św. Ojca Pio. Uczestniczyliśmy także w w odpuście ku czci Matki Bożej Loretańskiej, w 90. rocznicę istnienia polskiego Loretto. Na szlaku naszych posług były także Fałkowice, gdzie po raz trzeci uwielbialiśmy Boga.

Przed 101. rocznicą objawień w Fatimie wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami i chórzystami sławiliśmy Maryję poprzez wykonanie w Lipnie Oratorium o NPNMP.

W 101 Rocznicę Objawień w Fatimie modliliśmy się różańcem i w trakcie procesji za figurką Matki Bożej Fatimskiej w Puławach. Objawienie fatimskie przypomnieliśmy także poprzez musical „Fatima” w Amfiteatrze na Poczekacje w ramach projektu „Z Kulturą do Nieba”, a także zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Maryi obecnej w figurce Matki Bożej Fatimskiej poświęconej przez Jana Pawła II.

W grudniu miały miejsce trwające 4 dni XIII Dni Guadalupiańskie, które rozpoczęły się 9 grudnia uwielbieniem z Maryją w Archikatedrze Lubelskiej we wspomnienie św. Juana Diego. W drugi dzień w obchody sposób szczególny włączyły się Rodziny Guadalpiańskie i schola Totus Tuus. Przez koncert „Z Maryją i św. Józefem” podkreśliliśmy wartość, jaką jest rodzina, zaś po Mszy Świętej i koncercie zgromadzeni mogli poznać smaki meksykańskich potraw przygotowanych przez Siostry ze Wspólnoty „Porcjunkula” Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Poprowadzono także tradycyjną zabawę adwentową „pińata”, czyli rozbijanie kuli ze słodyczami. 12 grudnia we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe z Przyjaciółmi naszej Wspólnoty odśpiewaliśmy Akatyst ku czci Bogurodzicy i pieśni „Agni Parenthe”, zaś w trakcie Eucharystii, przez ręce o. Mirosława Kopczewskiego OFMConv i br.Kazimierza Prosury OFMConv z Niepokalanowa, zostały wprowadzone relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zwieńczeniem święta był koncert „Mariachi dla Najpiękniejszej” sławiący w sposób szczególny Maryję z Guadalupe. W koncercie, poza naszą Wspólnotą, brał udział śpiewak operowy Ryszard Morka ze Wspólnoty Dusz Mniejszych oraz Państwo Jemielniakowie.

Posługę tegoroczną zakończyliśmy w Budach Barcząckich w parafii Matki Bożej z Guadalupe.

W tym roku wyszły także 3 numery naszego kwartalnika „Czas Maryi”, który poprzez poruszaną tematykę ma pomóc każdemu z nas w osiągnięciu celu, jakim jest zbawienie.

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl