joomla templates top joomla templates template joomla

Historia Zespołu i Wspólnoty

Wspólnota "Guadalupe" powstała w 2013r. w Lublinie, jako owoc Spotkań Guadalupiańskich skupionych wokół Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia. Misją wspólnoty jest uwielbienie Boga razem z Maryją oraz krzewienie kultu Matki Bożej z Guadalupe. W 2016 roku powstała również Wspólnota Rodzin Guadalupiańskich. W skład wspólnot wchodzą dzieci, młodzież i dorośli. Naszą siedzibą jest Archikatedra Lubelska. Duszpasterzem Wspólnoty Guadalupe w 2013 roku był ks. Adam Rybicki, a w latach 2013-2018 - ks.Tomasz Makarewicz SAC. Obecnie duszpasterzem Wspólnoty Guadalupe i Rodzin Guadalupiańskich jest ks. Łukasz Sidor.

 


Nazwa zespołu to "Guadalupe", czyli imię Maryi, które pozostawiła po sobie, gdy objawiła się św. Juanowi Diego w 1531r. w Meksyku. W języku nahuatl imię Maryi de Guadalupe mogło brzmieć jako: "Te Quatlasupe" i mówi o Matce miażdżącej węża, który czyha na nasze życie.

Kwiat umieszczony przy nazwie zespołu to "Nahui Ollin" ("kwiat Słońca") - aztecki symbol pełni, ładu i nowego życia. Na obrazie Dziewicy z Guadalupe znajduje się na łonie Maryi i "ogłasza, że z Matki Bożej z Guadalupe narodzi się ktoś, kto podporządkuje sobie świat i obdarzy go pełnią życia (...). My wiemy, że zapowiada narodziny Syna Maryi, Jezusa Chrystusa." (Wincenty Łaszewski "Tajemnica Guadalupe").

Nasz zespół, będący własnością Maryi, pragnie, tak jak Ona, nieść Jezusa światu i uwielbiać Go, szczególnie w darze życia.

Chcemy tak jak św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Jan Paweł II zdobywać świat dla Niepokalanej, a przez to pozyskiwać serca dla Jezusa Chrystusa, naszego Pana.

MODLITWA WSPÓLNOTY

Maryjo, ukryj nas w Swoim łonie,

w Sercu Jezusa,

pod osłoną Ducha Świętego,

W ręku Boga Ojca.

Amen.

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl