joomla templates top joomla templates template joomla

Każde z nas gorąco pragnęło połączyć się sakramentalnym węzłem małżeńskim z osobą, która podoba się Bogu. Dzięki Jezusowi i Maryi nasze marzenia się spełniły.


Co czujesz, kiedy wyobrażasz sobie piękny, biały kwiat? Jakie emocje Ci towarzyszą? Z czym kojarzy Ci się biel tego kwiatu? 


Każdy z nas jest powołany do świętości i do codziennej walki o wiarę. Historie świętych i błogosławionych są drogowskazami, które nie tylko mogą inspirować do tego, jak żyć, ale także często ukazują, że świętość nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób wyjątkowych. Jest zasługą prostych ludzi, którzy żyją wiarą na co dzień i są gotowi walczyć o swoje wartości.


Był rok 1531. Od dziesięciu lat imperium Azteków znajdowało się pod panowaniem Hiszpanów. Najeźdźcy uciskali miejscową ludność. Sprowadzono chrześcijańskich misjonarzy, aby nawrócić jak najwięcej osób, jednak Indianie nie chcieli porzucić swoich wierzeń i przyjąć nowej religii.


Nie tak dawno, odwiedzając moich drogich przyjaciół, natrafiłam na ich półce na małą książeczkę obłożoną brązowym papierem. Pożółkłe i rozlatujące się kartki, stary język… Widać, że miała już swoje lata, nawet jak się okazało niemało, bo ponad 120!


W bieżącym roku formacyjnym nasza Wspólnota pochyla się nad dziesięcioma cnotami Maryi, które możemy odnaleźć w Ewangelii. Może i Ty zechcesz zachwycić się Niewiastą kecharitomene – przepełnioną łaską, pociągającą bogactwem cnót?


Kwiaty stanowią o pięknie ogrodu, a poprzez swój wygląd, barwę, woń, którą niosą, uzewnętrzniają Boże piękno. Każdy kwiat jest wyjątkowy i niepowtarzalny, przypomina o wielkości i potędze Bożej oraz przybliża nas do Niebiańskiego Raju. Kwiaty, oprócz swojego piękna zewnętrznego, kryją w sobie niesamowite piękno wewnętrzne. Ich głębię piękna można odkryć m.in. w symbolice biblijnej. Jednym z takich kwiatów, skrywającym Bożą symbolikę, jest lilia.

Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl