joomla templates top joomla templates template joomla

Słowo Duszpasterza - nr 3/2018 - Totus Tuus

ks. Łukasz Sidor. Opublikowano w Numer 2018/03 (4)

 

Podstawowym powołaniem człowieka jest świętość. Każdy z nas przez sakrament chrztu świętego został zaproszony przez Boga do tego, by być „na Jego obraz”. Istnieje wiele różnych dróg prowadzących do tego celu - można nawet powiedzieć, że każdy ma swoją. Jedną z nich - pewną ścieżką - jest osobiste zawierzenie, oddanie, poświęcenie się Niepokalanej Maryi - Matce Bożej.

 

O potrzebie zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie mówił św. Ludwik Maria Grignon de Montfort, a za nim wielu innych świętych i błogosławionych Kościoła, np. św. Jan Paweł II, św. Maksymilian M. Kolbe czy Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński. Widać więc, że każdy, kto zawierzy się i odda swoje życie i wszystko, co ma, Maryi, będzie kroczył pewną drogą do nieba - dostąpi łaski nawrócenia i świętego życia, czyli osiągnie swój cel i doświadczy spełnienia.

Dlatego właśnie w tym numerze naszego Kwartalnika chcemy pochylić się nad tajemnicą zawierzenia Maryi - chcemy odkryć, czym ono jest i jakie mogą być jego konkretne owoce w naszym życiu. Niech więc ta lektura pomoże zrodzić w nas pragnienie osobistego poświęcenia się Maryi – Pełnej Łaski.

Z modlitwą i błogosławieństwem

 


Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl