joomla templates top joomla templates template joomla

Słowo Duszpasterza - nr 3/2021 - Per Mariam – Soli Deo

Na okładce: Kardynał Stefan Wyszyński.

 

12 września 2021 roku był długo wyczekiwanym dniem przez polski Kościół. Tego dnia do grona błogosławionych zostało włączonych dwoje wielkich Polaków: Ks. Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia oraz Matka Elżbieta Róża Czacka – założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża oraz Dzieła Lasek – ośrodka dla niewidomych. Ich życie przepełnione doświadczeniem Bożej Miłości pozwoliło prowadzić wielkie dzieła Boże. Są dla nas wzorem pełnienia woli Bożej nawet w obliczu bardzo trudnych i wymagających okoliczności życia.

Matka Elżbieta Róża Czacka w młodym wieku straciła wzrok, ale to doświadczenie jej nie załamało, a wręcz przeciwnie - natchnęło, aby pomagać osobom niewidomym. Charyzmatem Zgromadzenia, które założyła jest opieka nad niewidomymi oraz wynagradzanie za duchową ślepotę świata. Każdy, kto odwiedzi Laski pod Warszawą, gdzie znajduje się dom zakonny oraz ośrodek dla niewidomych, usłyszy pozdrowienie: „Przez krzyż – do nieba”. Te słowa doskonale pokazują znaczenie naszego cierpienia, trudu, którego doświadczamy na co dzień. To wszystko może nas poprowadzić do nieba. Kardynał Wyszyński również w swoim kapłańskim życiu doświadczał „mocy krzyża”. Nieraz musiał mierzyć się z ciosami wymierzanymi w Jego posługiwanie Polakom. Więziony, oczerniany, poniżany przez ówczesną władzę nie poddawał się, ale jeszcze bardziej oddawał się Niepokalanej, której zawierzył swoje życie i kapłaństwo. To właśnie te trudne doświadczenia, a także czas uwięzienia, nauczyły Go jeszcze większego zaufania Bogu i Jego Matce Maryi – Królowej Polski, której tak wiernie służył. Jego zawołanie „Wszystko postawiłem na Maryję” bardzo dobrze ukazuje, gdzie szukać siły i pomocy w trudnościach.

Kardynał Wyszyński, jak i s. Elżbieta Czacka doskonale wypełnili swój czas na ziemi i dziś odbierają swą nagrodę w niebie. Teraz czas na nas… Niech ten kwartalnik pomoże nam odkrywać nie tylko piękno życia nowych błogosławionych, ale także uczy nas jak powierzać siebie, swoje sprawy i całe swoje życie Niepokalanej, która prowadzi pewną drogą do nieba. Niech także to wielkie święto polskiego Kościoła i wpisujący się w nie ten kwartalnik, będą dla nas okazją do zgłębiania dziedzictwa pozostawionego nam przez bł. Matkę Elżbietę Różę Czacką oraz bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Niech także ich postawa będzie pomocna w odkrywaniu należnego miejsca Maryi w naszym życiu.

Maryjo Królowo Polski – módl się za nami.

Bł. Matko Elżbieto Różo Czacka – módl się za nami.

Bł. Kardynale Stefanie Wyszyński – módl się za nami.

Z modlitwą i błogosławieństwem!

 


Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl