joomla templates top joomla templates template joomla

Słowo Duszpasterza - nr 1/2019 - „Oto Ja, służebnica Pańska”

ks. Łukasz Sidor. Opublikowano w Numer 2019/01 (5)

Koncert „Z Maryją i św. Józefem”.

 

Słowa Maryi ze sceny Zwiastowania są wielką inspiracją dla ludzi wiary. One mogą wyznaczać styl i sposób życia chrześcijanina. Doskonale to wyczuł papież Franciszek, zapraszając młodzież na światowe spotkanie w Panamie w styczniu 2019 r. To właśnie te słowa stały się hasłem przewodnim tego wydarzenia.

 

Co dla nas mogą znaczyć te słowa? Na pewno pokazują otwartość Maryi na Boży głos powołania. Powołanie, które jest zawsze służbą, służbą miłości. Matka Boża, wypowiadając te słowa, wyraża gotowość przyjęcia i spełnienia tego, co Bóg dla Niej przygotował – nie tylko piękno bycia Matką Chrystusa, ale także trud codzienności i doświadczenie miecza boleści przeszywającego Jej Serce.

Maryja jest więc dla nas wzorem do naśladowania tego, jak być otwartym na Boże plany wobec naszego życia, jak przyjmować z ufnością wszystko, co nas spotyka, i w ten sposób służyć samemu Bogu i człowiekowi. W bieżącym numerze kwartalnika staramy się pochylić nad tym, jak konkretnie naśladować Maryję w byciu sługą Boga. Niech lektura artykułów pomoże nam w przeżywaniu swego życia na wzór Niepokalanej Służebnicy Pańskiej. Zawierzam Was Jej Niepokalanemu Sercu!

Z modlitwą i błogosławieństwem

 


Zamów Książkę nr 1

Zamów Książkę nr 2

VideoBlog Guadalupe

Logowanie

Wyłącznie dla członków Wspólnoty i jej Dzieł. Informacje: admin@guadalupe.com.pl

Kontakt

e-mail zespół:
zespol@guadalupe.com.pl
administrator strony: admin@guadalupe.com.pl